Pár nápadů pro inspiraci ke změně životního stylu

Je třeba si přiznat, že jsme za poslední století z naší planety udělali méně pohostinné místo pro nás, a hlavně pro generace, které přijdou po nás. Situace je vážná a je potřeba ji řešit.
Otázka udržitelnosti vzbuzuje několik posledních let zájem a odhaluje zranitelnost naší planety a důsledky chování každého z nás.
Dobrou zprávou je, že mladá generace narozená na přelomu tisíciletí už bere tento problém vážně a udržitelnost je její životní styl. My ostatní se jejich smyšlením můžeme jen inspirovat. Lidé mají naštěstí jeden užitečný zvyk.

znečištěné ovzduší

Napodobují dobré návyky, a proto by nemělo být těžké pro nikoho z nás přijmout změny ve stávajícím životním stylu a dát za pravdu mladým lidem, kteří budou ekologické problémy muset řešit. Pokud tomu věnujeme trochu pozornosti, stane se pro nás ochrana naší planety samozřejmostí.
Udržitelnost začíná od spotřeby potravin. Naše konzumní návyky mají přímý vliv na kvalitu životního prostředí.
Omezení spotřeby masa je dobrým začátkem, který může přinést nejen přínos pro lidské zdraví, ale také přispět ke zlepšení životního prostředí. Nemusí to nutně znamenat, abychom byli všichni vegetariáni a vegani. Úplně stačí, abychom omezili množství konzumovaného masa. Vrátíme se tak k tomu dobrému, co dělali naši předci, kteří neměli maso na talíři každý den a jedli více luštěnin a zeleniny.

odpadky v přírodě

Podpora místních surovin je dobrá pro ekonomický potenciál místa, kde žijete a nebudete podporovat nesmyslný systém fungující už roky, kdy se v jedné zemi potravina vypěstuje, do druhé se odveze, aby se opláchla, třetí země ji zabalí a čtvrtá rozveze po Evropě. Tolik spáleného paliva zbytečně, tolik zplodin v ovzduší.
Využívejte regionální výrobce potravin. Právě na tomto stylu je založená italská kuchyně, která vychází z místních zdrojů a je považována za jednu z nejchutnějších a nejzdravějších kuchyní na světě.
Navíc produkty menších zemědělců jsou vypěstované s menší zátěží pro životní prostředí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru