I kočka musí mít svůj vlastní domov

Každé zvíře je jiné a chovatelé by mohli právě o tom svém vyprávět hotové romány. Jedním z nejzajímavějších domácích zvířat je bezesporu kočka. Je sice svá, ale také dokáže být za něžnou a láskyplnou péči patřičně vděčná. Je také tak trochu nevyzpytatelná. Každý chovatel domácího mazlíčka, kterým je kočka, už jistě zažil mnohokrát zajímavou a naprosto běžnou situaci. Jeho kočka prostě najednou nebyla k nalezení. Po chvíli hledání byla nalezena někde dobře schovaná před celým světem.

· Zatímco psovi postačí pelíšek, na kterém se může stočit do klubíčka, kočka vyžaduje něco docela jiného.
· Potřebuje úkryt, ve kterém se bude cítit naprosto bezpečně.

Jestliže jí ho nedopřejeme, vezme zavděk například krabicí od bot anebo jiným úkrytem, který je chráněný ze všech stran. O to totiž kočce jde především. Musí mít pocit bezpečí z každé strany. Ideálním bydlením je kukaň pro kočky.

_vyr_3252_549013037

– Pakliže bude tato kukaň vybavena měkkou výplní, bude vaše kočka u vás skutečně šťastná a spokojená.

Kočka potřebuje klid i vzrušení

Další zajímavou vlastností těchto zvířat je touha měnit své teritorium. Kočka má sice své nejoblíbenější místo, za nějaký čas si však najde jiné a pak je střídá. Proto jí uděláte radost, pokud jí pořídíte dva kryté pelíšky, aby si v případě ohrožení nebo vyrušovaní, mohla vybrat.

o Kočičí úkryt nemusí být určen pouze pro spaní.
o Jak je známo, kočky si rády hrají.
Jejich hra není jen o tom, aby zabily čas. Pokud je budeme chvilku pozorovat, uvidíme, že má ta jejich hra přesně daný smysl a řád. Přestože je kočka domácím zvířetem, něco divokého v ní zůstalo po předcích. Potřebuje lovit a tříbit stále své smysly.
§ Jestliže právě ten váš mazlíček žije především v bytě, mnoho příležitostí pro lov a adrenalinové výpravy zřejmě nemá.
§ Proto by mohla psychicky strádat.
Podle chovatelů koček mají tato zvířata nejraději na hraní věci, které vydávají šustivý zvuk. Připomíná jim to zvuk prchající kořisti. Vhodně zavěšená hračka v jeskyni ze šustivé látky bude přesně tím pravým, co vaše kočka rozhodně ocení v době, kdy nechce odpočívat, chce si hrát.

_vyr_3239_511011035

Kočky z útulku

Pokud se rozhodnete „adoptovat“ kočku z některého útulku, pak musíte velice často počítat s tím, že může být vystresovaná nebo jinak poznamenaná zkušenostmi, které získala, než se dostala do bezpečí útulku.
§ Právě pro tyto kočičky je kukaň nezbytným doplňkem, který v ní probudí ztracenou důvěru v člověka.
§ Musí to být pouze její území a rozhodně se kočku nesnažte dostat z jejího útočiště násilím.
– Musí mít jistotu, že tady je chráněna před celým okolím.
Pomalu, ale jistě se tak z vystrašeného zvířátka stane veselý a hravý mazlíček, se kterým zažijete spoustu zábavy a který u vás bude šťastný.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru