Hypotéka není jedinou možností

Jedním z nejčastějších důvodů pořízení hypotéky je rekonstrukce bydlení. První, na co je zapotřebí se zaměřit je, v jakém rozsahu bude rekonstrukce probíhat a také jestli si troufnete na stavbu svépomocí anebo využijete nějakou stavební firmu.

  • V obou případech je dobré poradit se se zkušeným stavařem, který vám může dát cenné rady ohledně výše rozpočtu.
  • Na některé rekonstrukční práce je také možné získat od státu dotace.

Dalším krokem bude vyřízení hypotéky. První informace můžete získat na webu, kde je k dispozici hypoteční kalkulačka Finanční Patron. Ta vám prozradí, jaké na vás čekají poplatky a také vám sdělí, jaká je pro vás nejvýhodnější nabídka.

  • Problém by mohl nastat v případě, že máte záznam v registru dlužníků.
  • Banka vás bude považovat za nebonitního klienta.

uzavření smlouvy
Řešením v tomto případě není ani půjčka bez registru Lundea. A to přesto, že ji mnoho nebankovních poskytovatelů nabízí. Prostřednictvím této půjčky lze získat jen omezené finanční prostředky, které většinou na stavbu ani rekonstrukci nestačí.
Nemovitost může pomoci vyřešit problémy
Jednou z možností financování stavby nebo rekonstrukce stávajícího bydlení je zpětný odkup nemovitosti Záchranná síť. Tento způsob využívají také lidé, kteří se dostali do dluhové pasti a mají k dispozici právě nemovitost.

  • Je to velice jednoduché.

· Firma odkoupí vaši nemovitost a buď vám vyplatí peníze anebo uhradí vaše pohledávky.
Nemovitost nemusí být přímo vaším majetkem, ale pomoci vám tímto způsobem může například někdo z rodiny. Tuto možnost také mohou využít klienti, kteří neuspěli u banky a nenašli vhodný finanční produkt, kterým je půjčka pro živnostníky VistaCredit.
· V jejich případě je totiž většinou hypotéka poskytována s poměrně vyšší úrokovou sazbou, nežli je to u běžných klientů.
· A to především u začínajících podnikatelů.
· Ti patří u banky k rizikovým žadatelům.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru