Maminky, najděte pro děti jinou odměnu, než čokolády a sladké bonbony

Jestlipak jste, milé ženy, věděly, že v březnu jsme slavily Světový den obezity. Není to zrovna dvakrát pěkný svátek, ale když už je, pak se slaví, a to proto, abychom si všichni uvědomili, co dokáže obezita provést s lidským zdravím. Nejsou dobré žádné vyhraněné styly – ani přílišná štíhlost, až hubenost, která sebou většinou nese zdravotní problémy ve formě anorexie anebo bulimie, ale ani přílišná obezita. Obezita třetího typu se dokonce nazývá „morbidní“. Hrozné slovo, že ano, ale velmi výstižné.

baculaté batole s čokoládovým dortem

Je třeba si uvědomit, že v České republice patří mezi obézní už malé děti od předškolních zařízení. Maminky, apelujeme na váš cit pro vaše ratolesti. Tak moc jste toužily po miminku, až vám tento úžasný dárek „spadl do klína“, tak byste ho měly opečovávat tak, aby bylo rádo na světě, bylo zdravé, s radostí běhalo a dobře se vyvíjelo. Není potřeba ho od mala zahrnovat laskominami a za odměnu, když bude hodné nebo se vašemu malému dítěti něco pěkného povede, například nakreslí krásný obrázek, tak abyste ho automaticky odměňovaly čokoládou a sladkými bonbony.

malé dítě upatlané od čokolády

Nemějte v příruční kabele stále v zásobě sušenky, byť by se honosily přívlastkem cereální a výživové, ale když už chcete vašeho potomka odměnit, pak postačuje i vlídné slovo, úsměv, pochovejte ho, pohlaďte po vláskách a řekněte mu, že vám dělá radost, že jste ráda, že ho máte. A když vám to nestačí, protože jste zvyklé neustále dávat, pak mějte v kabelce třeba ovoce. Umyté jablíčko v sáčku anebo i banán, který je vlastně „hygienicky stále balený“.
I ovocem můžete děti obdarovat, nezvykejte děti už od věku batolat na chuť sladkého, vyrábíte tak v nich nevědomky závislost na sladkém. Samozřejmě, že dětem mlsky chutnají, proto se vyrábějí. Ale ne každá cukrovinka je vhodná pro dětské zoubky, které se po sladkém rychle kazí a co více, cukr přispívá k obezitě dětí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru