Provoňte si domácnost, budete se cítit mnohem lépe

Příjemná vůně dokáže zázraky. Stejně tak jako je nám mnohem příjemnější ulehat do voňavé a čisté postele nebo nosit oblečení, které nádherně voní aviváží, je důležité mít provoněný i domov. V něm se totiž budete cítit mnohem lépe. Každému voní něco jiného, takže neexistuje typ vůně, který by vám zajistil domácí pohodu, každý by měl vůni vybírat podle svého vlastního vkusu. Každá taková vůně pak umí příjemně uvolnit tělo i mysl a navodit skvělou domácí atmosféru. A i návštěva se u vás bude cítit lépe. Vyzkoušejte to.sušenou levanduli se vyplatí mít doma

Vsaďte na květiny

Květiny voní úchvatně a navíc jejich vůně je čistě přirozená. Nemusí se jednat jen o květiny čerstvě řezané, pomoci mohou i květiny v květináči, které vydrží déle nebo ty sušené. Ty jsou sice o něco méně praktické, a pokud nechcete, aby se na nich usazoval prach, musíte je alespoň občas vyměnit, ale poslouží na mnohem delší dobu než ty čerstvé. Navíc sušené květiny vypadají moc hezky a hodí se i jako příjemná dekorace. Nejlépe se k tomuto účelu hodí sušená levandule. Je známo, že aroma levandule má i uklidňující účinky a pomůže také s usínáním, pokud si ji dáte do ložnice.voňavá mýdla

Uvařte si vůni

Vůni v domácnosti vám nemusí zaručit jen vonné svíčky, aromatické tyčinky nebo difuséry. Vůně z nich ani příliš dlouho nevydrží a to je škoda. Pokud chcete doma utlumit pachy například z vaření a provonět si byt na delší dobu, zkuste to jinak. A využijte k tomu plotnu. Když dáte do malého kastrůlku slupky od pomerančů, mandarinek, grepu nebo jablek a necháte je na chvíli povařit, rázem budete mít nádherně provoněný celý byt.
Stejně tak můžete na plotýnku postavit vodní lázeň s pár kapkami vaší oblíbené aviváže. Efekt to bude mít neskutečný. Celý byt vám bude vonět přesně tak, jako samotná aviváž, je jen na vás, jaké vůni dáváte přednost. Kromě vůně se pak dočkáte i pocitu čistoty v celé domácnosti.

Zkuste to jako babičky

Možná si ještě z dětství také pamatujete, jak babička schovávala po bytě tuhá mýdla nebo je vkládala mezi prádlo. A nedělala to jen tak. Obyčejné tuhé mýdlo můžete stejně jako ona kdysi umístnit všude po domácnosti. Vůně mýdla se bude postupně uvolňovat a vy získáte levný, praktický a úžasně voňavý osvěžovač.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru