Léčíme se jako za starých časů

Kožní problémy

Pozorujete už delší dobu, že máte na kůži různé pupínky, kůže vás svědí a nezabírá vám běžná péče o tělo? Zkuste si naordinovat po dobu 10 dnů pití 2x denně půl sklenice šťávy ze zelí a řepy. Už za pár dní poznáte rozdíl. Hlavně v zimním období, kdy je kůže vystavovaná změnám teploty a nemá slunce, potřebuje péči navíc.
Na drobná zranění si stačí udělat vývar z mrkve a několikrát denně potírat problémové místo. Zranění se mnohem rychleji zahojí.chilli papričky
Svědění kůže nám pomůže zklidnit okurka, kterou nakrájíme a asi 15 minut povaříme v litru vody. Potom přecedíme a potíráme opakovaně problémová místa.
Na kuří oko pomáhá citron. Plátek citronu si dva týdny na noc přikládáme na postižené místo a zafixujeme obvazem. Po dvou týdnech by mělo jít lehce odstranit.

Oční potíže

Očím neprospívá umělé světlo, zátěž u monitorů PC nebo i pobyt v prašném prostředí. Oči bolí, jsou podrážděné, slzí a jsou mnohem více zranitelnější a náchylné k zánětům spojivek nebo různým infekcím.
Šalvějový obklad nám nejen redukuje tvorbu vrásek, ale působí na oči i protizánětlivě. Příprava je snadná.  Lžíci sušené šalvěje spaříme asi půl litrem vody a necháme asi 10 minut louhovat. Tampony nebo gázu namočíme v roztoku a přikládáme na bolavé oči. Na unavené oči spolehlivě zabírají i obyčejné sáčky od čaje. Stačí je vlhké přiložit.
Dokonce i v nálevu petrželové natě si můžeme najít pomocníka, který nám pomůže od bolesti. Výplachem nálevu připraveného z ½ litru vody a hrsti petrželky přípravek, který uklidní a ošetří oční spojivky.šalvěj lékařská

Zatuhlé svaly

Pokud máte sklony k zatuhnutí svalů, vyrobte si doma z malých sušených chilli papriček olej, kterým budete zatuhlé svalstvo masírovat. Je známo, že proti těmto potížím významně pomáhá konzumace fazolí (například v polévce) a pravidelné pojídání malého množství oříšků, nejlépe nepražených.

Bolesti hlavy

Pokud vás přepadne bolest hlavy a než sáhnete do lékárny pro růžovou pilulku, zkuste si z nakrájeného zelí, které vaříme asi 15 minut, udělat inhalační proceduru a inhalovat vzniklé páry.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru