Kterých chyb se vyvarovat při zařizování kuchyně?

Potřebuje vaše kuchyně novou tvář? Spotřebiče sice stále plní svou funkci, ale už by potřebovaly vyměnit za novější model? Možná právě pro vás máme několik tipů, které vám při zařizování nové kuchyně pomohou. Pojďme se společně podívat na nejčastější prohřešky a nešvary, kterých se řada lidí dopouští při renovaci své kuchyně.

Vintage kuchyně
 
Pokud se laik na vlastní pěst rozhodne pro renovaci kuchyně, možná z počátku ani netuší, jak velké sousto si ukousnul. Samozřejmě výsledek může dopadnout nad očekávání nebo také velkou katastrofou. Nejčastější prohřešek, který v praxi můžeme pozorovat, je chybějící koncept. Přitom právě on stojí u zrodu promyšlených kuchyní. Řada lidí totiž postrádá potřebné zkušenosti a také nadhled, který by jim umožnil vnímat celý prostor jako celek. Většina z nich se primárně zaměřuje na tu část interiéru, kde bude v budoucnu stát nová kuchyňská linka, ale to nestačí. Architekti nejenom že vnímají dům jako celek, ale postupují postupně od celku k nejmenším detailům. Trh v kategorii – kuchyně je velmi rozsáhlý a laici se v něm obvykle neorientují a při zařizování konkrétního prostoru postupují nahodile. Výsledkem je mnohdy nesourodý prostor, který postrádá koncept i myšlenku. Pokud tedy nechcete při zařizování kuchyňské linky přizvat na pomoc architekta, načerpejte inspiraci aspoň v katalozích, internetu či přímo v kuchyňským studiích.
 
Kuchyňská linka

Chyby, kterých se při zařizování kuchyně dopouštíme

My jako osobnosti jsme velmi různorodí, každý má své potřeby a vizi a v kuchyni tak každému vyhovuje něco jiného. Do jisté míry je to pravda, ale přeci jenom existují při zařizování kuchyně jistá pravidla, které nám zajistí, že se nám zde bude dobře vařit i žít. Nejčastějším problémem je nedostatečná funkčnost kuchyně. Malá pracovní plocha nebo nerespektování jednotlivých zón při vaření nám následně mohou v praxi velmi zkomplikovat život v kuchyni.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru