Kuchyň, ve které se bude dobře vařit i žít

Kuchyně patří mezi nejdůležitější místnosti v domě. Je jí ale skutečně věnována pozornost, kterou si zaslouží? Při jejím plánování bychom si měli dát opravdu záležet, protože jedině tak se nám v ní bude dobře vařit, ale i žít. Pojďme se podívat na několik rad a tipů, které vám tento nelehký úkol zaručeně usnadní.

otevřená kuchyně
 
Spotřebiče, které dokáží ulehčit práci
Spotřebiče vybíráme na základě vzhledu, stejně tak po nich ale vyžadujeme funkčnost a dlouhou životnost. Vybrat tak skutečně kvalitní výrobky, které zapadnou do rázu celé místnosti a dokáží s ní souznít, může být složité. V poslední době se velmi oblíbeným materiálem stala černá nerezová ocel. Malé spotřebiče je dobré vybírat v různých neutrálních tónech.
 
V případě, kdy stále dáváte přednost klasické nerezové oceli, je dobré zvolit tu, která má navíc úpravu proti otiskům prstů. Věřte nebo ne, ale tento drobný detail vás ušetří neustálého drhnutí a leštění. Stále více se prosazuje trend čisté kuchyně, tzn. všechny viditelné spotřebiče schovávat za dveře skříněk.
 
Sklokeramické desky pomalu ustupují těm indukčním, neboť představují rychlý, bezpečný a ekologický způsob vaření.

Prostorná kuchyně
 
Rozvaha nad pracovní deskou
V případě pracovních kuchyňských desek je stále nejvíce používaný materiál laminát, který je cenově dostupný a najdete ho v mnoha překrásných dekorech a provedeních. Velmi oblíbené jsou též umělé kamenné desky, které se těší velké oblibě i přes svou vyšší pořizovací cenu. Umělý kámen se však vyznačuje vysokou odolností. Nesmíme zapomenout ani na dřevěné pracovní desky, u kterých je pořizovací cena skutečně vysoká. Na druhou stranu, který materiál může vypadat lépe než dřevo. Dřevěná deska sice nemá zrovna nejvyšší odolnost, poměrně snadno je však možné jí renovovat broušením. V kategorii – kuchyně najdete jistě řadu zajímavých tipů, které vám pomohou nejenom s výběrem kuchyňské linky.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru