Jak vkusně spojit kuchyni s obývacím pokojem?

Už nějaký ten týden plánujete realizaci nové kuchyně, ale zatím se vaše představy jen těžko ztotožňují s realitou? Láká vás moderní trend v podobě spojené kuchyně s obývacím pokojem, ale nevíte, jak tento trend vnést do vašeho interiéru? Neustále obíháte kuchyňská studia a hledáte tolik potřebnou inspiraci?

Otevřený prostor
 
Otevřené prostory nabízí okázalí prostor a vévodí trendům
Spojení kuchyně, obývacího pokoje a jídelny se stále neokoukalo a naopak každým rokem přibývá na popularitě. Také obdivujete tento trend, který v obě snoubí vzdušnost, lehkost a okázalost? Možná se jedná o reakci architektů a designerů na způsob života, který jsme si v posledních letech tolik oblíbili. Jedno je ale jasné, ať už je tento trend sebeúžasnější, rozhodně není pro každého. V takto uspořádané dispozici je možné najít řadu pozitiv ale i záporů a je tedy jen na vás, na kterou ze stran se přikloníte. I když většina trendů vypadá v časopisech v kategorii – kuchyně sebelépe, jen málokdo se je povede přenést do reality všedního dne.
 
V případě, že pořádáte velkou party či posezení s přáteli, při které zároveň připravujete v kuchyni něco k snědku, kontakt s ostatními je příjemným zpestřením. Jak se ale toto propojení hned několika zón osvědčí v rutině všedního dne, kdy trávíme většinu času s rodinou?

Designová kuchyně
 
Spojené a zároveň důmyslně oddělené prostory
Velký spojený prostor má zaručeně řadu výhod, ale čas od času potřebu soukromí každý. Otevřený prostor tak nemusí být rozhodně pro každého, proto se nevyplatí následovat všechny trendy, zvlášť pokud vám jejich myšlenka není sympatická. Ruch z kuchyně může rušit případné sledování televize a naopak zapálená kuchařka se nebude moci plně věnovat přípravě složitého menu. Na druhou stranu, otevřený prostor nabízí možnost nevázaného rozhovoru při vaření. Jednotliví členové domácnosti jsou v neustálém kontaktu a mohou si užívat přítomnost jeden druhého.
 

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru