Staňte se hvězdou večírku


Během roku se koná nespočet společenských událostí. Konec roku je tradičně spojen s vánočními večírky. Byla jste na takový večírek či jinou společenskou událost pozvána a nevíte, co na sebe? Načerpejte inspiraci v našem průvodci.

Vybírejte šaty podle typu své postavu
Pro každou postavu se hodí jiný střih šatů. Takové, které podpoří jednu postavu, mohou naopak jiné zvýraznit její nedostatky. Vybírejte proto takový střih šatů, který bude vaší postavě nejvíce lichotit.

šaty

Jaký střih je ideální volbou pro vaši postavu?

  • Postava typu jablko: Ideální budou šaty s výstřihem do V a poutavou sukní. Snažte se odvést pozornost od svého břicha na jiné části těla a nebojte se ho zakrýt zavinovacími šaty či šaty do tvaru písmene A.
  • Postava typu hruška: Volte šaty s rozšířenou sukní, opět do tvaru písmene A. Vybírejte takové šaty, které zvýrazní váš pas. Nebojte se ani hlubšího výstřihu. Naopak se vyhněte nabírané sukni.
  • Postava přesýpacích hodin: Lichotit vám budou téměř každé šaty. Zvolte ideálně takové, které zvýrazní váš pas. Nebojte se experimentovat.
  • Postava chlapeckého typu: Dodejte svému vzhledu ženskost. Vyzkoušejte nabíranou sukni nebo volánky. Rozzáří vás také šaty s asymetrickým střihem.

Zapomeňte na letní šaty
Barevné vzorované letní šaty se hodí leda tak k vodě nebo možná tak na letní neformální slavnost. Na společenskou událost si vezměte elegantní formální večerní šaty.

Mini? Tudy cesta nevede!
Mini šaty schovejte hluboko do skříně. Takové šaty se hodí maximálně tak na puberťačky, které je ale také ne vždy nosí zrovna na vhodné příležitosti.

svatební šaty

Abyste se vyhnuly faux pas, volte vždy šaty délky minimálně nad kolena. Na formálnější společenskou událost vybírejte nejlépe šaty dlouhé nebo takové, které kolena zakryjí.

Nemůžete sehnat ty pravé šaty? Nechte si je ušít na míru!
Občas je těžké najít takové šaty, které vám opravdu padnou a zároveň se hodí na společenskou událost. Máme pro vás proto skvělý tip! Nechte si ušít společenské šaty na míru. Nejen, že budou podle vašich představ, ale především vám skvěle padnou.

Objednejte se na nezávaznou konzultaci do pražského atelieru Kaya The Tailor a získejte šaty, ve kterých zazáříte.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru