Jak si z automatického kávovaru připravit tu nejlepší kávu?


Nezáleží na tom, zda jste profesionální barista, nebo si připravujete svou domácí kávu. Vždy chcete mít ten nejlepší výsledný efekt. My víme, jak na něj!

Jaké jsou výhody automatického kávovaru?

Automatické kávovary jsou rychlé a snadné na obsluhu. Mnohdy jsou ale kritizovány za to, že si nemůžete kávu připravit podle svých představ, nicméně i s automatem si můžete připravit kávu přesně podle sebe.

kávovar

Používejte kvalitní filtrovanou vodu

Káva je tvořena z 96 % z vody. Měla by být proto co nejkvalitnější. U malého automatického kávovaru vodu do zásobníku doplňujte z filtrační konvice. Další možností jsou filtrační patrony vhodné do zásobníku na vodu.

Vybírejte kvalitní zrnka kávy

Kvalitní káva určuje výslednou chuť vašeho espressa. Vyhněte se tmavě praženým zrnům s olejovým povrchem. Ty vytvoří v kávovaru množství usazenin, které znehodnotí chuť kávy i životnost kávovaru. Pro jemnou chuť kávy doporučujeme vybírat kávu Arabica, například od pěstitelů z Peru nebo Bolívie.

Nastavte si hrubost mletí

Hrubost mletí má vliv na výslednou chuť kávy. Pro běžného uživatele nemusí být snadné si tento parametr správně nastavit. Je potřeba najít optimální hranici, kdy je káva dostatečně jemně mletá pro intenzivní chuť kávy, ale ještě ne natolik, aby měl kávovar nadměrnou námahu se spařením kávového prášku.

černý kávovar

Je váš kávovar v dobré kondici?

Chuť kávy ovlivňuje také kondice kávovaru. Servis kávovaru doporučujeme provádět každé 1 – 2 roky v případě, že je kávovar po záruce. Zavolejte si k nám pro servis kávovarů DeLonghi. Zajišťujeme také opravy kávovarů Philips. V dohodnutém čase si u vás kávovar v Plzni a okolí zdarma vyzvedneme, nebo jej stačí předat našemu kurýrovi. Kávovar napojíme na diagnostiku a následně vás budeme informovat o jeho stavu a ceně za opravu. Je jen na vás, zda kávovar opravíme, nebo si jej v původním stavu vezmete zpět. Kávovary opravujeme do 3 dnů. Nevyplatí se vám investice do opravy kávovaru? Podívejte se na naši nabídku zánovních či repasovaných modelů za skvělé ceny.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru