Jak načerpat energii

• Pro povzbuzení organismu by asi většina z nás sáhla po klasické kávě. Ale přidáte-li do kávy trochu mletého kardamomu, blahodárné účinky přívalu energie se zvýší. Káva jde také nahradit obilným nápojem bez obsahu kofeinu, který má dokonce povzbuzující účinky na organismus. V těchto „obilných kávách’’ je často čekanka, pšenice, cizrna, rýže, špalda atd. Nápoj pomáhá i při zácpě, chronických bolestech hlavy a při potížích se zažíváním. Čekanka je osvědčená při zvyšování odolnosti a působí proti úzkosti a stresu.
• Lahodným povzbuzujícím nápojem je zelený čaj. Pomáhá zvýšit odolnost srdce vůči kardiovaskulárním nemocem, detoxikuje organismus a posiluje imunitu.
• Při emocionálním a fyzickém vyčerpání je vhodné obyčejné kakao s trochou cukru, které posílí a uklidní organismus.
• Čerstvé ovoce a zelenina obsahují bioaktivní látky, které posilují obrannou schopnost organismu, povzbuzují látkovou výměnu, chrání buňky před původci rakoviny, brání rozvoji plísní a bakterií v žaludečním a střevním traktu a také pozitivně ovlivňuje náš psychický stav a vitalitu.
• Hustý ovocný mléčný koktejl (rozmixované oblíbené ovoce a našlehané mléko) je okamžitým zdrojem energie a obsahuje vápník a hořčík.
• Všichni sportovci znají účinek citronové šťávy. Ta dokonale osvěží a nastartuje naše játra. Urychluje vyplavení škodlivin z organismu. Pokud si každý den vymačkáte do lahve s vodou 1 citron, kromě zahnání žízně ještě svému tělu dodáte tolik žádaný vitamín C a navíc díky zrychlení metabolismu je citron preventivním nástrojem k ukládání tuku.
Nedostatek vitamínu C může být příčinou nesoustředěnosti, pocitu únavy a otupění. Bohatým zdrojem vitamínu C je třeba šípkový čaj a čerstvé ovoce a zelenina. Vitamíny skupiny B jsou nezbytné pro fungování lidského mozku. Nejbohatším zdrojem vitamínů jsou pivovarské kvasnice, pekařské droždí, melasa, celozrnná mouka, ovesné vločky, játra a libové maso.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru