Čistý vzduch zajistí kvalitní čistička vzduchu

Investice do čističky vzduchu se vždy vyplatí a to ani v rodině nemusí být nikdo alergik. Přirozeně pro ty, kteří trpí alergií na prach nebo na pyl, by tento produkt byl ideální pomocník na přežití bez větších problémů. Právě totiž čističky vzduchu pomáhají zvyšovat kvalitu toho, co vlastně denně dýcháme, když jsme doma. Díky chytré domácnosti, kterou můžeme ovládat přes internet, tak můžeme i zde kontrolovat doma kvalitu vzduchu, pokud si vybereme takový model, který bude tuto funkci podporovat.čistička vzduchu
Jak vybrat tu správnou?

  • Každý produkt je specifický a je dobré se zaměřit na to, co by se mělo v první řadě zachytit. Podle toho si lze vybrat efektivní výrobek.
  • Klíčová může být i samotná místnost. Pro přesnost spíš její velikost. Pokud jsou prostory větší, tak se musí zvolit čistička vzduchu s vyšším vzduchovým výkonem. V opačném případě poslouží pouze někomu, kdo bude sedět nebo pohybovat se poblíž ní.
  • Jsou vhodné klidně i do ložnice, ovšem tady je třeba být na pozoru a v tomto případě vybrat takovou, která nebude příliš hlučná. To by mohlo rušit, což rozhodně neprospívá zdravému spánku. V noci by neměla přesáhnout 30 dB.
  • Velmi praktický je senzor znečištění filtru, který odhalí, kdy je již na čase ho vyměnit. To je velmi šikovné a zároveň ekonomické.
  • Některé druhy čističek vzduchu mají omyvatelné části, které zachytávají nečistoty a nemají tudíž filtr, který se musí měnit.

čištění vzduchu

Přírodní čističky vzduchu

Kvalitu ovzduší můžeme podpořit také vhodnými rostlinami, které dokážou pohltit nejen prach, ale také různé škodlivé pachy nebo látky, které se mohou vyskytnout v domácnostech.
Jako příklad se můžeme podívat na některé z nich.
Fíkus – pohlcuje prach, zároveň všechny škodlivé látky, které jsou obsažené v tabákovém kouři nebo syntetických vláknech.
Bambusová palma – každý zajisté zná pach látek, který se uvolňuje z nábytku, právě palmička dokáže neuvěřitelně pohltit tyto pachy a pročistit vzduch.
Banánovník – opět zbaví prostory prachových částic a zároveň zvlhčuje pěkně vzduch.
Vzduch v místnosti příjemně osvěží i další pokojové rostliny, které jsou navíc skvělou dekorací v bytě.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru