Každý potřebuje mít bezpečnou domácnost

Když jsme mladí, tak nepomýšlíme na to, že jednou se pro nás všechno může změnit. Začnou pomalu docházet síly, budeme méně obratní a ztratíme takový ten postřeh a tempo, které doposud nás neopustilo. To ovšem nemusí být známkou jen vysokého věku. Postačí nějaký úraz, který nás na čas vyřadí z kolejí, které máme tak zaběhnuté. Ani nemoc pohybového aparátu není nic příjemného a může zkomplikovat život komukoliv z nás. Možná proto se můžeme podívat na ten náš domov z jiného úhlu a některé věci udělat jinak.sedačka s podsedákem

  • Podlaha

je v podstatě jedno z čeho jsme jí dělali, zdali jsme pokládali PVC, dlažbu nebo plovoucí podlahu, je třeba dát pozor na místa, o které bychom mohli zakopnout. Nebezpečí může hrozit i v malých kobercích, po kterých se dá snadno uklouznout. Zabezpečit je můžeme oboustrannou lepicí páskou nebo protiskluzovou podložkou, která připevní rohy koberce k podlaze.

  • Obývací pokoj

Ze sedacího nábytku, je nesmírně důležité, aby se dobře vstávalo, k čemuž mohou posloužit vyšší podsedáky nebo úprava do vyšší polohy křesel. Jinak se moc měnit nemusí, snad ještě dát pozor na prahy, které by mohly být rovněž nepříjemným původcem pádů. Dají se snadno nahradit kovovou nebo plastovou lištou a také vypadají velmi příjemně.

  • Kuchyně

Je to místo kde se nejen vaří, ale také se zde stoluje a přijímají návštěvy. Skoro nic by se zde nemuselo měnit. Snad jen přesunout potřebné věci k ruce. Praktické je si pořídit nastavitelnou stoličku, pro menší odpočinek.

  • Ložnice

Pozornost by se měla věnovat posteli, která by měla být dostatečně vysoká, protože poté se z ní bude dobře vstávat, ale i večer uléhat. Matrace jsou také nesmírně důležité pro pohodlný odpočinek. Pro některé situace se velmi hodí polohovací rošt, který má elektrické ovládání.
 vyšší postel

  • Koupelna a WC

Do vany vlézt a vylézt je již velké riziko, proto je lepší sprchový kout a to rovnou takový, kde není vanička, ale je možnost přístupu rovnou do sprchy. Je třeba myslet na zabudování madel, které se dají instalovat prakticky kamkoliv. K vaně, sprchovému koutu, ale i na záchod pro lepší vstávání.
Některé vybavení pro domácnosti je hrazeno zdravotní pojišťovnou a stojí za to se zeptat lékaře, na co máme nárok a zdali bychom nemohli získat alespoň částečnou finanční pomoc na nové vybavení.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru