Čisté a voňavé prádlo

Je pravdou, že k tomu, abychom mohli nosit krásně čisté a voňavé prádlo by nám měla postačit kvalitní pračka, prací prášek, který se dá vybrat podle priority a konec konců je možno si vybrat i vhodnou aviváž. Jenomže to není všechno. Pokud chceme, aby oblečení dlouho vydrželo, tak se o něj musíme dobře starat a také neudělat chybu při vkládání do pračky. Jedna malá barevná věc může skutečně napáchat velký problém ve várce s bílými věcmi. A komu se to náhodou již podařilo, tak ví, že to není nic příjemného. Nicméně, některé situace se dají ještě zachránit.prádlo na šňůře

Pár rad, jak zacházet s oblečením

Některé problémy se dají přirozeně vyřešit, mnohdy už je lepší pouvažovat o výměně. Například velmi často trpí límečky u košil. Tady se osvědčí zakoupit v drogerii žlučové mýdlo a prakticky jím všechny namáhané části košile potřít. Jedná se nejvíce o límečky a o manžety. Postačí pár minut nechat působit, propláchnout v čisté vodě a vložit do pračky. Prát v klasickém programu.
Někdy to ovšem bude chtít radikálnější řešení a to například když se nám obarví ponožky od obuvi. Opět návštěvou drogerie nic nezkazíme, ale naopak získáme savo, které je určené na bělení prádla. Rovnou jej v určitém poměru nalijeme do bubnu. Pračce to neublíží a s barvou by to mělo zatočit.
Obarvené prádlo zamrzí, ale i zde je řešení a možnost nápravy. Existuje odbarvovač na omylem obarvené prádlo a musí se připravit podle složení materiálu, který se nám podařilo jinak vybarvit. Přirozeně nyní hovoříme o bílém prádle, jinak bychom si odbarvili naše barevné kousky. Možná stojí za úvahu si zakoupit prací prášek, který působí i při nízkých teplotách, zde je totiž mizivá šance, že by se nám prádlo obarvilo.pračka se sušičkou

Pot dokáže zanechat stopy

Skvrny od potu již potrápily nejednu hospodyňku. Nicméně na to dobře působí mýdlo s jelenem, které se používalo již za dob našich babiček. Nejprve se bude muset nastrouhat, poté zalít horkou vodou a do připraveného roztoku se vloží prádlo, které zde může být klidně přes noc. Poté vyždímat a vložit do pračky, kde se přirozeně bude prát klasickým způsobem. Kdo vsadí raději na chemii, tak si pořídí čpavek a bude postupovat podle uvedeného návodu.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru