Vánoční výzdoba bez shonu a stresu. Jak na to?

Vzpomeňte si, jak jste sváteční dny prožívali jako děti. Čas plynul pomalu, byl prosycený vůní jehličí a cukroví a vy jste byli plni očekávání z tajemného Štědrého dne. Dnes se každý rok během adventu měníme v závodníky na dráze, kteří se pouští do vyčerpávajícího maratonu nekonečných povinností – úklid, pečení cukroví, výzdoba, nakupování dárků. Udělejte to letos jinak, hoďte starosti za hlavu a naplno si vychutnejte každý přítomný okamžik. Ani s výzdobou to nemusíte přehánět – poradíme vám tipy na to, jak na to bez práce a starostí, zato s velkým efektem.

vánoční světla

Vánoce míváme spojené s čerstvě napadlým sněhem, který se třpytí v odrazu zimního slunce. Pokud však svátky poslední roky netrávíte na horách nebo na chalupě ve vyšších polohách, pravděpodobně jste podobnou atmosféru už dlouho nezažili. Naštěstí si s trochou snahy můžete podobnou atmosféru vykouzlit sami doma s využitím nejrůznějších dekoračních prvků v bílé barvě. Bílá výzdoba vám nejenže vynahradí sněhovou nadílku, ale zároveň budete v kurzu, protože právě bílá letos vévodí vánočním stromečkům a dalším ozdobám.

Bílé ozdoby

Nebojte se toho a namísto křiklavých barevných kombinací letos ozdobte vánoční stromek do bílé barvy. Tradičním symbolem posvátnosti Vánoc je také figurka anděla, samozřejmě oděná do splývajícího hávu až na zem. Vyzdobte si byt anděly a andělíčky, na vchodové dveře i okna nalepte sněhové vločky a vybírejte vznešené bílé dekorace. Můžete si například přinést z lesa borové šišky a natřít je bílou barvou. U tvůrčích chvilek se zabaví celá rodina a budete tak mít na co vzpomínat.

Všudypřítomný třpyt

Co by to bylo za Vánoce bez třpytu, lesku a světélkování? Právě světélkující řetězy a dekorace vám hravě vytvoří slavnostní atmosféru připomínající čerstvě padlý sníh. Vánoční osvětlení s LED diodami jsou významnou součástí vánoční výzdoby, přitom se už dávno nemusí jednat jen o cirkusové dekorace, svíticí zvířátka a podobné blikající kreace. Díky široké nabídce dnes už není problém, aby svítící vánoční výzdoba působila decentně a elegantně a pomohla vám tak vytvořit útulný domov. Bonusem je, že už nemusíte složitě vymýšlet délku řetězů a vhodné umístění s ohledem na přístup k zásuvce – internetový obchod Hawaj.sk nabízí široký výběr vánočního osvětlení včetně variant na baterie, které se dají použít takřka kdekoli.

světla na vánoce

Skandinávský styl

Vánoce v severském duchu jsou oblíbené každý rok a zavděčí se snad každé domácnosti pro svou jednoduchost, eleganci, bohatost na přírodní materiály a akcent na udržitelnost. Ke krbu či kamnům umístěte březová polínka, na křeslo či na lavici rozmístěte bílé kožešinky a široký pléd v bílé barvě rozprostřete přes gauč či postel. Bílá barva, tolik typická pro Skandinávce, se navíc skvěle kombinuje s červenou, bez které si české Vánoce snad ani neumíme představit.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru