Zadlužíte se, ale investujete do svého

Často mladí argumentují tím, že nechtějí kupovat nemovitost, aby nebyli do konce svého života zadlužení. Ale podívejte se na to z druhé strany – jak dlouho bydlíte v pronájmu? Několik let? A teď si spočítejte, kolik jste už dali do kapsy vašemu pronajímateli. Nebylo by lepší, kdybyste tuto částku investovali do vlastního bydlení? Do bytu, ve kterém byste si navíc mohli udělat vše podle sebe? Od barev na zdech až po kuchyňskou linku a celkovou dispozici bytu? Navíc ten byt bude jednou – sice se teď zdá, že opravdu za dlouho – ale bude jen a jen váš. To samé platí i pro dům. Vykašlete se na pronájmy a zamyslete se nad tím, zda by nebylo opravdu lepší investovat do vlastního bydlení. Co vám potom ve stáří zůstane? Co tu necháte vašim dětem? Chcete jim něco odkázat? Uložte vaše peníze do něčeho, v čem se to neztratí.

barvy

Kalkulačka výdajů

Na internetu najdete velké množství kalkulaček, které vám spočítají výši hypotéky, vy si tak můžete dopředu pořádně rozvrhnout, jak a kolik budete měsíčně platit. Pak si můžete rozvrhnout i výdaje na rekonstrukci bytu nebo domu – na to si můžete pozvat i odborníka, který by vám s tím pomohl.

jeřáb

Možností máte opravdu mnoho, stačí se jen a jen informovat, abyste věděli, co čeho jdete. Může to teď vypadat opravdu strašidelně, obzvlášť pro mladého člověka, který tento krok chce udělat a odhodlává se už dlouho. Ale jednou tento krok budete muset udělat. Přece nechcete dávat vaše těžce vydělané peníze do konce života nějakému pronajímateli. Vždyť i vy to tak můžete udělat – koupit byt, zrekonstruovat a pak pronajímat a máte vystaráno na stáří a zůstane to vašim dětem. Zanechte něco pro ně i vy, aby měli do života nějaký ten finanční základ, který jistě ocení a budou si ho vážit, protože jim pomůže nastartovat i jejich život.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru