Jak vybrat správné barvy pro koupelnu

Bílá barva, kromě toho, že je použitá jako jediná barva v koupelně, se často také kombinuje s modrou, která nám připomíná oblohu a moře a vyvolává příjemné pocity. Pro vyvolání pocitu luxusu se zase volí pro kombinaci s bílou barvou její protějšek – barva černá, zvýrazněná zlatými prvky.

světlá koupelna

Moderní trendy

Dnes je móda daleko pestřejší a odvážnější a lidé se řídí při zařizování i různými filozofiemi. Mladí návrháři také rádi experimentují a hledají nové cesty. Do koupelen tak vtrhly i barvy jako oranžová, žlutá, červená a tmavě zelená. To jsou barvy, které by před pár lety do koupelny nikdo nechtěl.
Koupelna by především měla ladit se zbytkem domu.

Barvy stěn v koupelně: několik typů

Obecně platí, že pokud nejste vyloženě vysazení na tmavé barvy, tak si je ani do koupelny nevybírejte. Černá, hnědá a tmavě šedá by se měly používat jen po důkladném promyšlení celého interiéru koupelny a naplánování barevných kombinací. Tyto barvy mají tendenci vytvářet smutné prostředí, a to v koupelně nikdo nechce.
Pokud zvolíte pro stěny oranžovou, jasně žlutou a červenou, jsou to barvy velmi bohaté a plné energie a pokud se velikost jejich ploch přežene, mohou působit až stresujícím dojmem.
Bílá je stále velmi klasická a pro stěny vhodná, hlavně v malých koupelnách. Tam pomůže prosvětlit i tmavší místnosti a prostory bez oken nebo tam, kde jsou okna malá. Bílá může být nahrazená i pastelovou barvou jako je světle žlutá, růžová, světle fialová, zelená nebo modrá.

koupelna se zrcadly

Barvy dlaždic a obkladaček

Pokud jde o obklady stěn a podlah, výběr by měl vycházet z barev vymalovaných stěn a z vybavení koupelny.
Například pokud máte bílé stěny a vybavení, můžete si vybrat dlaždičky v živých barvách. Jestliže prosazujete geometrické vzory, můžete si pohrát s kombinací bílé a černé nebo bílé a šedé.
Oku bude také lahodit koupelna se světle modrými stěnami, bílým vybavením a tmavě modrým nebo tyrkysovým obkladem.

Moderní barvy

Překvapivě si do koupelen našla cestu barva holubí šeď, která je velmi žádaná. V oblibě je stále bílá, pastelově růžová a šedá. Světlé barvi kralují hlavně proto, že je módní skandinávský styl bydlení.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru