Renovace malé koupelny

Vše s plánem

Jedním z nejzásadnějších rozhodnutí je výběr materiálu. Ten může úplně změnit styl prostoru. Pokud se potýkáte s malým prostorem, budete muset věnovat pozornost všemu, do posledního detailu. V tomto případě si můžete vše ulehčit, když si necháte koupelnový nábytek vyrobit na zakázku přesně na míru. To vám umožní využít všechny dostupné rohy a každý centimetr, který je v prostoru k dispozici.

koupelna s vanou

Jak postupovat, co změnit

Renovace může být složitá, pokud nevíte, kde začít. Nejprve musíte mít jasno o projektu, který má být započatý. V prvním kroku je třeba odstranit z koupelny vše, co má být vyměněno. Potom je potřeba zkontrolovat, v jakém stavu je vodovodní a elektro instalace. Pokud je něco k opravě, je na místě to nechat udělat, než se začne budovat nová koupelna.
Pokud je ve stísněném prostoru koupelny vana, zvažte její výměnu za sprchový kout. Ušetříte tím mnoho místa. Sprchový kout vybírejte podle toho, jak se bude dobře čistit. Výběr materiálu se snadnou údržbou je pro malý prostor velice důležitý. Pokud máte koupelnu spojenou se záchodem, sáhněte po závěsné keramice (záchodová mísa, bidet). Takový prostor se bude daleko lépe a rychleji uklízet.
Při výběru dlaždic můžete vhodnou barvou opticky koupelnu zvětšit. Například bílá nebo světle šedá barva nikdy nevyjde z módy umí dát místu jas a dynamiku.
Při výběru skříněk si pořádně změřte prostor. I skříňka, která má o pár centimetrů nevhodný rozměr může způsobit problém v průchodnosti místnosti. Nějaké místo jde ušetřit při výběru menšího umyvadla bez skříňky.

koupelna s mramorovým obkladem

Také zvažte, zda je nutné měnit vanu, sprchový kout, umyvadlo atd. Někdy může stačit vymalování a výměna obkladů a dlažby, aby koupelna získala nový jas. Velice zajímavě působí na zdech mozaika. Pokud chcete místnost prosvětlit, zvolte si jako obklad světlý mramor. Ten dá koupelně luxusní vzhled a krásně šíři světlo. Bílá koupelna vždy poskytuje vynikající výsledek. Pokud jsou v místnosti okna, přirozené světlo se od stěn odráží. Vizuálně lze prostor zvětšit pomocí zrcadel.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru