Tipy, které pomohou při realizaci koupelny

Realizace koupelen může být pro nezkušené laiky docela oříšek. Naštěstí je ale možné využít služeb koupelnového studia a nechat si navrhnout koupelnu přesně na míru. Většina z nich navíc nabízí i vizualizace koupelen pro lepší představivost zákazníků.

S nadsázkou by se dalo říci, že v podstatě nic víc krom funkčního umyvadla, sprchy nebo vany a WC nepotřebujete. Vše ostatní je už bonus navíc, který může dobře sloužit a celkově koupelnu zvelebit, ale snadno se bez něj i obejdete. Pokud to ale vaše finanční a dispoziční možnosti umožní, máme pro vás pár rad, které vám pomohou přivést koupelnu k dokonalosti.

Malá koupelna

  • Dvojité umyvadlo

Pokud domácnost obývá více než jeden člověk, rána v koupelně mohou být velmi často hektické. Určitě si vzpomenete na situace, které pravidelně nastávají při boji o jediné umyvadlo. Pokud vám to tedy prostor koupelny jen trochu dovolí, věřte, že dvě umyvadla rozhodně nejsou luxusem. Dnes již spíše nutností, bez které se žádná početnější domácnost neobejde. Problém samozřejmě mohou spolehlivě vyřešit i dvě koupelny, ovšem v menším bytě je to spíše sci-fi.

  • Páková nebo bezdotyková baterie

Páková baterie je dnes již v řadě koupelen standardem. Rozhodně je takové regulování teploty mnohem praktičtější, než to pomocí dvou kohoutků. To velmi často vedlo buď k šoku z příliš studené vody, nebo nepříjemného opaření. Pokud ale toužíte po skutečně moderní koupelně plné vychytávek, poohlédněte se po bateriích bezdotykových. U nich je možné nastavit ideální teplotu a zároveň se spouští automaticky na základě senzoru pohybu.

Moderní interiér

  • Sprchový kout v moderním duchu

V posledních letech se instalují místo klasického sprchového závěsu skleněné zástěny. Vypadají sice dobře, ale jejich údržba je na denním pořádku. Větší koupelny tak klidně ponechejte bez skleněné zástěny nebo vyberte stylový závěs.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru