Jak dodat vaší koupelně nádech elegance pomocí správných rohoží

Bez ohledu na typ domu je koupelna jednou z nejvlhčejších místností. Vytvořené páry způsobují, že podlaha je kluzká, proto je přítomnost rohoží a koberečku nezbytná, pokud nechcete riskovat pád. Kromě toho vám v zimní sezóně rohože umožňují zůstat v teple při pobytu v koupelně a vyvarovat se kontaktu se studenou podlahou.
Na trhu existují různé typy rohoží, které se navzájem liší podle druhů materiálu, ze kterého byly vyrobeny.

koupelna s barevnou rohoží

Koupelnové rohože: hlavní rysy

Koupelnové předložky jsou převážně ze syntetického materiálu, bavlny, vláken a mikrovláken.
Syntetické rohože
Jedná se o nejoblíbenější typ rohoží, protože syntetický materiál rychleji schne a je odolný při praní. Syntetické rohože nemají sklon k tvorbě plísní a jsou cenově velmi dostupné. Další výhodou je široký výběr.
Bavlněné rohože
Bavlna je obzvláště měkký materiál, proto je velmi příjemný na dotek a je také vynikající „houbou“ díky své schopnosti absorbovat kapky vody. Bavlna je všeobecně velice oblíbeným materiálem do koupelny a rozhodně jde o přírodní textilii číslo jedna. Cenová dostupnost je různá, určitě se najdou i velice cenové příznivé produkty. Bavlna se dobře pere a má velmi dlouhou životnost.
Rohože z vláken
Vláknité rohože mohou být jak syntetické, tak z přírodních materiálů. Syntetické jsou vyrobeny chemickými procesy, zatímco druhé jsou vyrobeny z ekologicky nezávadných a biologicky odbouratelných prvků. Oba typy nabízejí díky své absorpční síle vysokou bezpečnost.
Rohože z mikrovlákna
Naprosto ideální volba pro koupelnu, rohože z mikrovlákna, patří mezi nejprodávanější výrobky současnosti, protože pevně přilnou k podlaze, a to i za přítomnosti vody nebo vlhkosti. Jsou také velmi měkké a vytvářejí příjemný pocit na dotek.

koberec a rohože v luxusní koupelně

Jak vybrat nejvhodnější rohože

Chcete-li dát koupelně nádech elegance, je důležité zvolit rohože, které nejlépe odpovídají typu přítomného nábytku. Při nákupu je dobré vzít v potaz některé faktory:
Velikost: pokud je koupelna malá, nadměrně velké koberce mohou být spíše překážkou. Praktičtější je zvolit více menších rohožek, které se dají různě uspořádat tam, kde jsou třeba. Snadno se také odkládají, pokud je čas úklidu.
Barva: nákup koordinované sady s ručníky je ideální pro ty, kteří chtějí dát koupelně další nádech elegance. Ideální je sladit i koupelnové doplňky v jednom barevném stylu, stejně jako například sprchový závěs nebo závěsy či žaluzie na okně.
Materiál: je lepší upřednostňovat produkty, které mají protiskluzovou úpravu, a to především v blízkosti vany nebo sprchy.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru