Zelená koupelna: příroda doma

Jak se ukázalo, letos v koupelnách vévodí hlavně jemné přírodní barvy, které přináší do prostoru svěží atmosféru, teplo a pocit čistoty. Tyto konkrétní přírodní odstíny se hodí do prostoru, který je ideální pro relaxační večerní koupel.
V době, kdy si stále více uvědomujeme propojení s přírodou, je přírodní materiál a barvy tím nejrelevantnějším základem při tvorbě interiérů.
Dotek luxusu
Není to jen obývací pokoj, který může být elegantní. I koupelna se dá jednoduchým způsobem přetvořit v elegantní prostor, který má nejen praktické využití, ale potěší i po estetické stránce.

kytka v koupelně

Sledujte trendy
Chcete-li sledovat trendy, podívejte se na nábytek a doplňky, které jsou v současnosti k dispozici na trhu. A nábytkem a vybavením to zdaleka nekončí. Módní jsou například i barevné radiátory, což je pro většinu lidí velkou novinkou. Byli jsme zvyklí na bílou barvu, v koupelnách se občas objeví i nerezová topná tělesa, ale dnes se otvírá cesta i k různě barevně sladěným variantám.  
Život rostlin
Vždy mluvíme o výhodách pokojových rostlin a o jejich schopnosti vytvářet oázu klidu. A i pár nenáročných rostlin lze umístit do koupelny, pokud je v ní dostatek světla. Nejvhodnější jsou rostliny, které milují vlhko, uplatnění najdou i popínavé rostliny.
Pokud si na živé rostliny netroufáte, nebo vám jejich umístění v koupelně nedovolí nedostatek světla, můžete si vystačit i s umělými květinami, které jsou bezúdržbové a stačí je jednou za čas osprchovat.

přírodní materiály v koupelně

Využití dekoru
Populární způsob, jak do koupelny přidat barevnost, je zajímavá dlažba nebo použití různých materiálů. Je však důležité postupovat střídmě.
Zkuste do obkladu vložit mozaikový detail. Dobře může v koupelně zafungovat i vitráž, třeba s chladnou mátově zelenou barvou. Zelená barva se krásně doplňuje se dřevem v přírodním vzhledu. Luxusně potom působí, pokud se v koupelně instalují detaily s tóny mědi a mosazi. Hezky ladí použití světlejších tónů dřeva s tmavšími doplňky třeba v zelené barvě, nebo tmavší ořechové tóny dřeva s jasnou limetkovou barvou.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru