Pracovní prostor

Kuchyňská linka je častým prostorem, kde trávíte většinu svého času. Proto si ji přizpůsobte tak, aby vám vyhovovala co nejvíce. Nezapomeňte, že do vaření často zapojujete i své děti, a proto je dobré mít v kuchyni dostatek místa, abyste se do ní všichni vlezli. Musíte myslet na náročné pečení a vytváření těch nejlepších možných pokrmů. Je to vaše místo na kouzlení a vyrábění jedinečných chutí. Musíte mít dostatečně velkou plochu na přípravné manévry a operace. Stejně tak důležité je, abyste měla vše potřebné po ruce.

kuchyně

Správně promyšlená kuchyně je základem. Stejně tak správný výběr osvětlení. Při vaření musíte mít dostatek světla za každé doby. Ať už vaříte ráno, odpoledne anebo pozdě na večer. Během dne vám mohou do kuchyně dopadat sluneční paprsky, ale jen tehdy, jestli máte v kuchyni okno nebo ji máte prosklenou. Některé domácnosti bohužel v kuchyni nedisponují oknem, a proto je důležité si pořídit řádné osvětlení. Které bude osvětlovat jak pracovní desku kuchyňské linky, tak kamna se sporákem. Není nic horšího než, když vaříte a nemáte dostatek světla, na to abyste viděli do hrnce. Při špatném osvětlení se vám nebude dobře vařit a vaše pokrmy tak nebudou dokonalé.

vhodné osvětlení

Když máte v kuchyni okno, je dobré na jeho parapetu pěstovat čerstvé bylinky, které dodají vašemu jídlu tu správnou chuť a vůni. Čerstvé suroviny jsou vždy lepší než ty sušené nebo mražení. Na kuchyňské lince byste měli mít dost prostoru, a proto se snažte veškeré potřebné spotřebiče schovat, aby vám zabírali co nejméně místa. Mějte na pracovní desce jen to nejdůležitější. Ostatní věci jako například topinkovač, toaster, mixér, šlehač, gril a další elektrické spotřebiče mohou mít svá místa v lince, kde nebudou nikomu zavazet. Když je budete potřebovat, stačí je vytáhnout a po použití opět schovat na své místo. Dopřejte si co nejvíce prostoru.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru