Praktické prostírání jako dekorace na jídelním stole

Prostírání na jídelním stole většinou všichni bereme jako samozřejmost a to zejména z té praktické stránky. Chrání náš stůl nebo ubrus před mastnotou a ušpiněním, kterému se během jídla občas zkrátka nevyhneme. Ovšem prostírání vůbec nemusí být pouze praktickým doplňkem na jídelním stole. Pokud ho dobře zvolíte, získáte tak i skvělou dekoraci, která umocní celkový design vaší kuchyně nebo jídelny.prostírání z novin vypadá originálně a naprosto skvěle

V jednoduchosti je krása

Záleží na vašem vkusu a také na tom, jak máte laděný interiér. Určitě se ale nebojte barev a to zejména teď na jaře. Stolu bude slušet jednoduché a jednobarevné prostírání. Chce to ovšem zvolit výraznější barvu. Bílá je v tomto případě nejen nudná ale také dost nepraktická barva. Pokud máte například bílý jídelní stůl, skvěle se na něm budou vyjímat syté a jasné barvy jako je modrá, zelená nebo růžová.

V kreativitě se meze nekladou

Pokud jste spíše kreativní duše, určitě jděte do vzorů. Vzorované prostírání dodá jídelnímu stolu šmrnc. Může to být kostkované prostírání, mozaika nebo vlastnoručně vyrobené prostírání z jednotlivých barevných pruhů látky. Nezapomeňte, že korkové prostírání už dávno v módě není, zaměřte se i na jiné a modernější materiály.prostírání na jídelním stole zkrátka nesmí chybět

Aby se dalo dobře udržovat v čistotě

Na výběru materiálu také záleží. I sebekrásnější prostírání vám dlouho nevydrží, pokud nebude z omyvatelného nebo pratelného materiálu. Proto volte raději látkové prostírání nebo vsaďte na moderní laminaci. Koneckonců právě touto technikou si můžete navrhnout a vytvořit své vlastní a originální prostírání.
Laminovací strojek doma sice nemá úplně každý, ale s tím vám pomohou v kopírovacích centrech. Stačí, když vymyslíte, co do fólie budete chtít vložit. Díky tomu si můžete na jídelním stole vytvořit skutečně originální prostírání, které nikdo mít nebude. Pokud rádi čtete, mohou to být například stránky vaší staré knihy, která už po letech nedrží pohromadě a nebude vám ji líto využít tímto způsobem. Do fólie se dají ale dát i tištěné fotografie, obrázky, staré noviny nebo například noty. Tímto způsobem vznikne prostírání z koláže, která bude odrážet vás a vaši rodinu, přesně takovou jaká je.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru