Zamilujte se do skandinávského stylu

Jen málokterý styl bydlení dokáže snoubit čisté linie, strohost, vzdušnost a přívětivost. Ovšem jeden to přeci jenom dokázal, možná už vám také v hledáčku uvízl skandinávský styl, který je pro bydlení tolik netypický a přesto tak opěvovaný. Má nespočet předností, které si krom Skandinávců osvojilo mnoho lidí na celém světě. No řekněte, kdo by se alespoň stylem bydlení nechtěl přiblížit nádherným scenériím severských zemí.

Čisté linie
 
Barvy, které jsou tento styl tolik typické
Pod skandinávským stylem si řada lidí představí strohost a neútulnost. Stejně jako mdlé a nevýrazné barvy, to je ale omyl! Barvy hrají důležitou roli při navrhování interiéru, ať už se jedná o jakýkoliv styl bydlení. Díky barvám na stěnách vytváříme působivé pozadí, které dotváří a doplňuje jednotlivé kusy nábytku i dekorací.
 
 Skandinávský styl je typický svou vzdušností, to ovšem neznamená, že jedinou barvu, kterou můžeme použít je bílá nebo krémová. Ba právě naopak! Příjemný dojem navodíme díky pastelovým neutrálním tónům.

Strohý interiér
 
Uspořádání nábytku dle skandinávského stylu
Přírodní materiály a jednoduché linie…takto jednoduše by se dal popsat nábytek v severském stylu, který samozřejmě nemusí být to pravé ořechové pro každého. Řemeslná výroba je zde upřednostňována před tou masovou. Je přeci jenom trochu paradox, že největší masový výrobce kategorie – dekorace a nábytek, který je dnes znám po celém světě, má původ právě ve Skandinávii.
 
Zatímco u nás je centrem všeho dění v obývacím pokoji televize s pohodlnou sedací soupravou. Skandinávský styl upřednostňuje zázemí s několika místy k sezení, kde se setkává celá rodina. Na televizi zde už není místo! Obyčejný minimalismus se od vkusného severského stylu liší mírou pohodlí. Zatímco minimalistické prostory mnohdy působí strohým a neútulným dojmem, interiér ve skandinávském stylu je všechno, jenom ne neútulný.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru