Dekorace do obývacího pokoje, které právě letí


Obývací pokoj je doslova ikonou pro všechny bytové návrháře a designéry a tak se poměrně často můžeme setkávat s aktuálními trendy, kterými je možné se inspirovat. Pojďme se společně podívat, co aktuálně frčí a co z kategorie – dekorace si letos musíte chtě nechtě pořídit.

Obývací pokoj
 
Při zařizování interiéru se nejprve soustředíme na nábytek, kterému se následně snažíme vštípit osobnost za pomoci nejrůznějších dekorací a doplňků. Přeplněné poličky s nejrůznějšími suvenýry a poklady z dovolené pomalu ale jistě ustupují strohému interiéru s minimem dekoračním prvků. Velmi oblíbený je v posledních letech severský styl, který si potrpí na minimalismu a nechává strhávat pozornost jen na několik výraznějších dekorací, které ozvláštňují jinak strohý interiér.
 
Obývací pokoj je místem k setkávání, i z tohoto důvodu by z něho měla vyzařovat vzdušnost. K tomuto účelu skvěle poslouží dřevěné plochy, které jsou pro severský styl tolik typické. Strohost a chvílemi možná trochu nudu spolehlivě rozbijí pestrobarevné doplňky. Seveřané tak k oživení obývacího pokoje nepotřebují mnoho, stylový nábytek postačí obměnit jinými doplňky, které v sobě snoubí aktuální trendy a je to.

 Moderní interiér

I stěny hrají důležitou roli

Stěny jsou nedílnou součástí obývacích pokojů a proto je zapotřebí jim věnovat patřičnou pozornost. Velké obrazy či nevkusně vyhlížející tapety jsou pomalu vyměňovány za drobná umělecká dílka, které dohromady vytváří tematickou koláž. Současným trendům vévodí masivní černé nebo dřevěné rámy. 
 
Pokud ale stále tíhnete k jednomu centrálnímu obrazu nad pohovkou, vsaďte raději na něco neotřelého, třeba grafiku místo rodinné fotografie. A rovnou zapomeňte na motivující citáty, které se dnes s určitou pravidelností objevují snad v každém rodinném prostředí. Mějte na paměti, že méně znamená někdy skutečně více.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru