Ještě stále tápete, čím obdarovat své blízké? Určitě neuděláte chybu, když se je rozhodnete obdarovat masážním válcem!
Masážní válec
Masážní válec nemusí nutně sloužit jako pomůcka k posilování (i když původně pro sportovce byla určena), ale dnes je na trhu spousta masážních válců neboli rollerů, které mohou sloužit i k masáži obličeje krom cvičení či posilování.
Princip v používání masážního rolleru spočívá v tom, že se uvolní spoušťové body. Právě tyto body jsou často zdrojem bolesti, které je třeba odblokovat a k tomu poslouží právě masážní válec.
Roller nejenže tyto body uvolní, pomůže i při regeneraci kloubů nebo kostí a dochází i k lepšímu prokrvování. Pravidelné používání tak dokáže bolest a křeče naprosto odstranit.
Masážní váleček
Masážní váleček se stal velkým hitem zejména na Instagramu, kdy jej hojně propagují bloggerky. Tyto druhy válečků jsou často vyrobeny z přírodního kamene – často se jedná o růženín nebo nefrit.
Tento druh rolleru se většinou skládá ze dvou kamenů. Větší slouží na masáž čela, tváří, brady, krku nebo dekoltu, ale některé ženy ho používají i na masáž nohou. Menší váleček je pak určen pro péči o oční okolí.
Tento druh masážního rolleru dokáže zbavit pleť toxinů a otoků, a tak dochází k lepší cirkulaci krve, díky čemuž se sjednotí tón pleti. Rovněž dokáže vyhladit vrásky a projasnit pleť.
Jak vybrat masážní válec
Než si půjdete zakoupit masážní válec, měli byste pečlivě zvážit, k čemu ho vlastně budete vy nebo váš blízký potřebovat. Při výběru hraje zásadní roli několik faktorů, z nichž je zásadní:
Materiál
- Materiál je jednou z nejpodstatnějších článků, co se týká výběru masážního válce. Ty nejběžnější jsou vyrobené z pěny a seženete je pod názvem „foam rollery“. Jejich výhodou je nízká cena, ale nižší životnost.
Dražší a kvalitnější válce jsou vyrobeny z plastu. Nemusíte se ale lekat. Tento druh plastu je lehký a flexibilní. Mají také tu výhodu, že mají vysokou nosnost a odolnost.
Dále jsou pak k dispozici hybridní válce, které jsou vyrobeny z pevného polystyrenu.
Struktura
- Určitě jste stihli zaregistrovat, že rollery mají i odlišný povrch. Seženete hladké válce až po ty strukturované, které jsou určeny pro intenzivnější masáž.
Tvrdost
- Tvrdost se odvíjí od již zmiňovaného materiálu. Nováčkům se doporučuje pořízení foam rolleru. To platí i v případě citlivosti.
Rozměry
- Běžné rozměry válce jsou v rozmezí 35-45 cm, což jsou univerzální modely. Seženete ale i podstatně větší válce, které mají až 60 cm a jsou vhodné převážně pro jógu. Pokud chcete tedy masážní válec na nohy nebo na záda, pak volte válec do 60 cm a nejlépe s nižší strukturou.
Cena
- V minulosti byly masážní válce velmi drahé, ale to je minulost. Masážní válec si může dnes pořídit každý. Záleží na tom, pro jakou činnost se jej rozhodnete využívat a od toho se odvíjí výsledná cena.
Velký výběr masážních válců najdete i na stránkách českého výrobce – Rulyt.cz.