Dřevěné stavby ladí s okolím

Mnozí kutilové dávají přednost dřevěnému zázemí, ačkoliv v současné době je k dispozici i jiný materiál. Nicméně přírodní vůně dřeva je nenahraditelná a tak je volba jasná. Otázkou je, jak si ovšem například takovou dřevěnou terasu pojistit, aby dlouho vydržela. Nejedná se o pojistnou událost, ale životnost terasy nebo pergoly. Přirozeně vše začíná u výběru vhodného dřeva, které vydrží v povětrnostních podmínkách a rovněž jsou velmi důležité další komponenty.

podložka pod terasu

  • Podložky pomáhají zamezit kontaktu dřeva se dřevem. Distanční podložky se tak vkládají při montáži mezi hranoly a terasová prkna, čímž se zabraňuje tomu, že dřevo nezačne hnít. Když se vytvoří mezera, tak voda může snadněji odtékat, vzduch zase proudit a tím dřevo krásně osychá. Podložky jsou vyrobeny z recyklovaného plastu, který je velmi odolný a rozhodně ho neovlivní ani nízké či vysoké teplotní rozdíly.
  • Je třeba pamatovat i na přesnou výšku podkladu. V tomto případě skvěle poslouží rektifikační terče, které odolávají zátěži až 1 000 kg. Používají se především k odstranění rozdílu sklonu a to nejen při stavě terasy. Gardina.cz nabízí několik různých terčů, které využijete i na venkovní úpravy a samozřejmě zde naleznete rovněž velké množství dalšího materiálu.

nerezový vrut

  • Je dobré se zaměřit i na samotné vruty, které budou svojí konstrukcí pevné a nebudou po čase praskat. Poté by se musela celá stavba předělat. Nerezové vruty jsou zárukou, že terasa bude bezpečným zázemím pro rodinná nebo přátelská posezení. V nabídce jsou opět různé typy vrutů, které rozhodně oceníte. Možná máte pochyby o tom, zdali by skutečně nepostačily obyčejné vruty. Nicméně, je třeba si připomenout, že jste si zvolili přírodní materiál pro svoji terasu a dřevo zkrátka neustále pracuje. Díky obyčejným vrutům mohou vznikat černé fleky, které nevypadají vůbec pěkně, a navíc hlavička vrutu se může skutečně za čas utrhnout. Investice do kvalitních nerezových vrutů je rovněž zárukou delší trvanlivosti a bezpečnosti, rovněž je nutné podotknout, že na terasách budou i skvěle vypadat.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru