Kuchyní se vznáší vůně jídla a pečených koláčků

A vaší rodince se sbíhají nejen sliny na jazyku, ale sbíhají se právě okolo vás: „A mami, kdy už to bude? Kdy vytáhneš ty pěkné zlatavé koláčky z trouby?!“. Nemohou se dočkat, stejně jako kuchařinka, která s láskou vaří a peče pro ty svoje rošťáky a ani za nic na světě by je nevyměnila. Jakmile hospodyňce „voní“ kuchyň, vysílá znamení pro celou rodinu – jsem tady, jsem tu pro vás. Rodina je pospolitá, schází se spolu u stolu v kuchyni, kde to stále voní a kde se maminka otáčí jako na obrtlíku.

matka vaří s dětmi

Přitáhněte vaše děti k vaření. Nemusejí hned umět svíčkovou, ale seznamujte je s náčiním, které používáte, buďte spolu a vařte spolu. Děti si budou tyto vzpomínky s láskou v srdci uchovávat a vždy, když jim bude ouvej jako dospělým, vytane jim na mysli vzpomínka, jak se smějící maminkou pracovaly v kuchyni. Jak jim setřela rukou upatlanou pusu od tvarohu, který zrovna míchaly a plnili spolu ty malé voňavé koláčky. Vzpomenou si na pohodu a lásku domova.
Pokud dokážete, milé ženy, vykouzlit ve vaší kuchyni přesně tyto pocity, budou mít vaše děti úžasný vklad do života. Tady nejde „jen“ o kuchtění, ale o vaření s láskou. Dávejte do přípravy oběda nejen sůl a pepř, ale i úsměv a kousek vašeho srdíčka. Jakmile vaříte s láskou, děti mají citlivé radary a poznají, že je jídlo připravené tak nějak jinak než ve školní jídelně. Anebo si sice pochutnaly ve stylové restauraci, kam jste celá rodina zavítala k oslavě vstupu prvňáčka do školy anebo jste oslavovali úžasně dospělácké narozeniny vaší patnáctileté dcery, a přesto jim doma chutná víc. A to je právě ten nadstandard domácí kuchyně.

matka připravila bohatou snídani

Jasné, že všechny dny nejsou prosluněné teplem a sluníčkem, občas i přejdou mráčky a kuchařka stávkuje. Ale to je život a je to normální. Důležité je, zda se ve vaší kuchyni a ve vaší rodině cítíte dobře, zda máte okolo sebe milující děti a manžela, který si vás váží. Pak je vaření prostě radost!

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru