Inovujeme kuchyňský kout

Při zařizování nebo rekonstrukci kuchyně se občas dopouštíme fatálních chyb. Jednou z nich je to, že jsme většinou zvyklí na malé kuchyňky v panelácích, které zrovna neoplývají prostorem a tento nešvar přenášíme někdy i do rodinného domu s tím, že nám to v paneláku také stačilo. Buďte kreativní! Právě proto, že můžete při rekonstrukci manipulovat s prostorem, dejte vaší kuchyni nový vzhled. Je jasné, že pokud máte striktně daný malý úzký prostor, místnost nenafouknete a i když nemůžete ani přestavět příčky, nemusíte hned dávat jídelní stůl do obývacího pokoje. A tím zase zmenšovat prostor v další místnosti. Dejte prostor nápadům.

nákres kuchyně

Vyhledejte na webu designové malé kuchyňky a pátrejte po návrzích architektů, kteří se specializují na menší prostory a zvláště u kuchyní. Možná objevíte i nové možnosti, jak ušetřit prostor či opticky zvětšit místnost. Využijte skládacích židlí a sklopné desky stolu, která je napevno připevněna ke zdi. Místo pro stolování vykouzlíte v momentě a jen když bude potřeba. Stolek vám tak nebude při vašem kulinářském umění překážet v rozletu. Anebo namísto klasických židlí, které zabírají dost místa, zvolte barové stoličky, které se dají zasunout pod pultík.

digitální LED pásek

Myslíte si, že kuchyň musí svítit čistotou a tudíž musí být vždy jen bílá a lesklá? Dejte příležitost barvám! Ale pozor, červená zvyšuje chuť k jídlu. Volte uvážlivě, abyste v této zóně nemusela pak trávit dlouhé hodiny … Černá barva je elegantní, ale pamatujte na to, že na tmavém povrchu je vidět každá skvrna a smítko.
Nezbytné je dostatečné osvětlení. Ty tam jsou doby, kdy v kuchyních našich prarodičů viselo jeden stropní centrální lustr. Naštěstí. Dnešní hospodyňky moc dobře vědí, že dobře osvětlená pracovní deska i prostor nad sporákem je nezbytností. Jestliže máte tmavý kout, který potřebujete osvětlit, velmi snadno si s tím poradíte a instalace také není nesnadná. Použijte designové LED světelné pásky, které lze ovládat i za pomocí chytrých zařízení.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru