Koupelna s toaletou versus samostatná toaleta

Jste zastánci toalety, která je součástí koupelny nebo si to nedokážete představit? Některé byty jsou navrženy tak, že je toaleta součástí koupelny. Ovšem není to většinou moc praktické. Předložíme vám několik špatných situací, které mohou nastat. Není to příjemné, ale někdy se s tím setkáváme. Nenaděláme nic. Museli bychom předělat celou koupelnu a vymezené prostory by nemuseli stačit na rozdělení.

koupelna

Koupelna se společnou toaletou není špatná věc, ovšem v případech, že v obydlí máte ještě další samostatný záchod. Neboť se může stát, že ho budete potřebovat zrovna ve chvíli, kdy bude koupelna obsazena jiným členem rodiny. Nemusí být ani na toaletě, ale přece mu nepolezete do jeho soukromí. V takovém případě proč ne. Dva záchody a nestane se vám, že by se na vás nedostalo. Zajistíte dostatek soukromí pro celou rodinu. Ovšem když bydlíte v menších prostorách a je toaleta spojená s koupelnou nic jiného vám ani nezbývá, než to vydržet nebo obtěžovat ostatní. Když jste mladí a bydlíte ve dvou, není to tak strašné. Stejně o sobě všechno víte a nic neskrýváte. Ovšem až přijde rodina a je víc potomků, pak nastává problém. Spojená toaleta s koupelnou je věčně obsazená.

toaleta

Někdy nastane moment, kdy je jeden člen například ve vaně a druhý musí na toaletu. V takovém případě je to velice nepříjemné. Ale když musíte tak musíte. Nedá se nic dělat.
Proto jestli někdy budete zařizovat koupelnu a toaletu myslete na takové případy. Mějte raději toaletu oddělenou od koupelny. Když to nejde, nedá se nic dělat. Někdy se prostě musíte přizpůsobit. V malých prostorách se dá ještě toaleta nepřímo oddělit od zbytku místnosti například nějakou přepážkou. Za kterou se schováte. I toto může být ucházející variantou. Jaká máte názor vy? Jste zastánci koupelen spojených s toaletou nebo dáváte přednost koupelnám bez toalety.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru