Inspirace k jednoduchým změnám v zařízení domácnosti

Zdobíme si bydlení

Vyberte si jeden pokoj a zkrášlete ho. Nepotřebujete velké investice. Zvolte si třeba jednu stěnu, která vám připadá nudná a smutná a změňte ji. Můžete najít několik způsobů, jak se s úkolem vypořádat za pár korun.

vyzdobená zeď dětského pokoje

Tapety a samolepky

Jedním z nich je použití výrazné tapety. Nemusíte se bát, tapety prošly velkými změnami a můžete sáhnout třeba po fototapetě a udělat si tak z jedné stěny líbivou plochu a zajímavý prvek interiéru. Stěnu jednoduše můžete proměnit v mořský příboj, tropický les, rozkvetlou louku, tajemnou jeskyni nebo kolonii tučňáků.
Jestliže se na tapetování celé stěny necítíte, můžete si zakoupit originální samolepky na zeď. Jednoduše, rychle a levně si na nudné zdi můžete vytvořit třeba motýlky slétající se na rozkvetlé květy, vzrostlý strom, zajímavé geometrické tvary anebo dětem vytvořit pohádkové bytosti.

Objevujte předky

Další způsob, jak proměnit stěnu v originální prvek domova, je vytvoření rodinného rodokmenu, který můžete průběžně doplňovat. Využít můžete mnoho technik od samolepících tapet přes nástěnku ze dřeva nebo z korku, na kterou můžete přidávat nalezené rodinné fotografie, dokumenty a informace.

Připomínka okamžiků strávených v rodinném kruhu

Na zdi si můžete také udělat výstavu rodinných fotografií v originálních rámečcích, které si můžete i vlastnoručně vyrobit.

fototapeta v ložnici

Nechte promluvit vaše umělecké cítění

Pokud jste umělecky zaměření, můžete si na zdi vytvořit svou vlastní originální a nenapodobitelnou malbu. Módní je abstraktní umění. K malbě můžete použít ruce, houbu nebo malířský váleček. Pokud zvolíte příjemné pastelové barvy, mohou se vzájemně sbíhat a splývat. Pokud hledáte inspiraci, můžete na zdi vytvořit například polární záři nebo výhled do vesmíru.

Další možnosti

Ze zdi si lze také snadno udělat vertikální květinovou stěnu. Menší místnosti můžete oživit umístěním několika zrcadel, které rozehrají nádhernou hru světel, nebo můžete vytvořit nějakou zajímavou dekoraci pomocí ručních prací.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru