Indukční vaření bez předsudků

Indukční vaření vám nejen pomůže zredukovat účty za energii, ale také vám pomůže připravit vaše jídlo na stůl rychleji, a i úklid po vaření je snadnější.
1. Až 70% snížení spotřeby energie
Indukční vaření je účinnější než tradiční metody, protože se sníží spotřeba energie až o 70%. To znamená, že jídlo se vaří rychleji s použitím méně energie.
2. Vařte o 50% rychleji
Protože indukce vytváří okamžité teplo ve speciálním kovovém dně hrnce či pánve, už během procesu nahřívání plotny dochází k rozvodu tepla po nádobě a tím se urychlí doba vaření. To znamená, že například voda bude vařit až o 50% rychleji na indukčních plotýnkách než na plynových a elektrických varných deskách.

pánev na indukční plotně

3. Přesná regulace teploty
Indukce umožňuje řídit teplo přesněji než jiné druhy sporáků. Tato vylepšená regulace teploty snižuje riziko nadměrného nebo nedostatečného vaření. Konstantní teplo vždy nabízí vynikající výsledky z hlediska chuti připravovaného pokrmu.
4. Snadno se čistí povrch, protože je hladký a plochý
Indukce má úplně hladký povrch. Na desce nejsou žádné skryté rohy nebo štěrbiny, kde by mohly ulpět zaschlé zbytky jídla nebo mastnoty. Téměř okamžitě po dokončení vaření bude indukční varná deska dostatečně studená, aby se dala snadno vyčistit jednoduchým setřením.
5. Indukce je bezpečnější: žádný plamen nebo vznícení
Indukční varná deska je ze své podstaty bezpečnější, protože zde nejsou žádné plameny, které by způsobily popáleniny. Po odstavení nádoby se varná deska přestane zahřívat. To se nestává u běžných plynových nebo elektrických sporáků.

indukční varná deska

6. Prostorově úsporné rozměry
K dispozici je spousta přenosných a prostorově úsporných indukčních desek. I rozměry jsou v dnešní době, kdy se v kuchyních šetří místem, důležité. Pro extrémně malé kuchyňské kouty je potom jednoduchá indukční plotna ideálním řešením, protože se snadno po použití může uskladnit s minimem nároků na místo.
7. Hořáky s automatickým nastavením velikosti
Indukce se zahřívá elektromagnetickým proudem, který prochází hrnci a pánvemi, které používáte. Většina indukčních varných desek využívá funkci detekce dna Auto Sizing k šíření tepla tam, kde je to potřeba, a automaticky se přizpůsobuje velikosti dna nádoby.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru