Úklid bez chemie

Jak zajistit doma při úklidu, aby byla vaše zem i další styčné plochy dokonale umyté. Využijte domácích surovin, které má každá domácnost doma. Úklid tak bude jednoduchý a vy nebudete potřebovat žádnou chemii. Říkáte si, že to není možné, abyste uklidili domácnost bez chemie. Mi vám dáme pár rad jak na to.

úklid

  • Začneme se zemí. Každá domácnost má alespoň jednu místnost, ve které je dlažba nebo linoleum. Tyto povrchy musíme pravidelně umývat. Co vzít na podlahu, aby byla krásně čistá, dezinfikovaná a provoněla nám celou místnost. Samozřejmě před samotným umytím musíme země nejdříve vysát nebo zamést, ale při zametání nedocílíme takové čistoty, jako při vysávání. Smeták zanechá jemný prach nebo chlupy po mazlíčcích. Vysátím se zbavíme všeho. Ovšem jen když máte silný a kvalitní vysavač. Po vysátí musíme země umýt a teď přichází naše chvíle. Do kbelíku si dáme vlažnou vodu, trochu octu a na navonění vonný esenciální olej. Nemusíte se bát, že by vaše zem nebo prostor byl cítit octem. Zápach je pohlcen esenciálním olejem. Touto kombinací docílíte dezinfekce ze strany octa a krásné vůně. Když byste nechtěli použít ocet na dezinfekci, stejně poslouží citronová šťáva.

oleje

  • Když potřebujete umýt koupelnu a máte na kachličkách usazený vodní kámen je to zlo. Jak se ho zbavit z kohoutku, umyvadla a kachliček. Jednoduchou přísadou je soda. Vytvoříte s vodou hustější pastu a potřete ní dané místo, které chcete vyčistit. Po několika minutách místo umyjte vodou a popřípadě doleštěte kusem hadříku. Aby na daném místě nebyly fleky nebo šmouhy. Pro vodní kámen je stejně tak dobrá kyselina citronová, Když se snažíte vyčistit například kávovar nebo varnou konvici. Stačí rozpustit ve vodě a nechat v konvici projít varem. Opakovat alespoň třikrát a v kávovaru nechat protéci jen horkou vodou.

Vyzkoušejte domácí prostředky místo chemie. Většinou jsou součástí každé rodiny.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru