Pojištění bytu sjednejte levněji na internetu

hands-enclosing-wooden-house-min

Pojištění bytu je jednou z prvních věcí, které byste měli po jeho koupi udělat. A v žádném případě nejde o komplikovaný postup, který vyžaduje složité papírování. Ve skutečnosti to můžete udělat bez opuštění domova. Snadno si můžete svůj byt pojistit přes internet.

Pojištění bytu online během pár minut

Online pojištění bytu je rychlé a flexibilní řešení. Těžit z toho mohou například lidé, kteří jsou zaneprázdněni, pracují na směny nebo dokonce pobývají v zahraničí. Všechny formality související s online pojištěním bytu lze vyřídit během několika minut, kdykoli a díky smartphonům prakticky kdekoli. Takové pojištění lze zaplatit stejně rychle a pomocí online nabídky pojištění najdete snadno nejvýhodnější cenu.

Co potřebujete k pojištění bytu online?

Ve formuláři online pojištění budete dotázáni na adresu nemovitosti, podlaží, obytnou plochu, rok výstavby nebo generální opravy, zda již v minulosti nebyly hlášeny nějaké škody a zda se v nemovitosti podniká. Co musíte udělat, abyste mohli svůj byt online pojistit? Stačí přejít na stránku pojištění bytů a domů a vyplnit jednoduchý formulář. Pak uvidíte zpravidla různé varianty pojištění: základní, standardní a flexibilní. Můžete je snadno porovnat díky přehledné tabulce. V případě flexibilního balíčku si je určíte sami.

V dalších krocích poskytnete údaje o pojištění, uvedete datum jeho platnosti a provedete platbu. Když nakupujete pojištění online, můžete jej uzavřít za stejných podmínek, jako když ho kupujete například na pobočce vybrané pojišťovny. Všeobecné podmínky smlouvy a formuláře hlášení škod jsou k dispozici na našich webových stránkách dané pojišťovny, u které si smlouvu uzavřete. Online pojištění domácnosti je rychlý a velmi jednoduchý postup. K účinné ochraně vašeho domova před povodněmi nebo krádeží stačí vyplnit jednoduchý formulář.

Na co se zaměřit při sjednávání pojištění bytu?

Před výběrem pojištění bytu si zodpovězte několik otázek. Jakým rizikům je můj byt vystaven – zaplavení, vykradení nebo možná rozbití skla? Kolik peněz budu potřebovat k obnovení předmětů ukradených z mého bytu?
Odpovědi vám umožní nejlépe přizpůsobit zásady vašim potřebám. Jde o to, že jeho rozsah by neměl zahrnovat události, kterým vaše nemovitost není vystavena. Nemá velký smysl se pojistit proti zaplavení nebo rozbití okna, pokud máte byt v 10. patře činžáku. Naopak pokud máte přízemní byt nedaleko řeky, je vhodné nad tím přemýšlet. Pojistit si byt můžete také proti:

  • proti sesuvu půdy
  • nárazu vozidla
  • prasknutí akvária a následného poničení vybavení,
  • proti škodám způsobené přepětím nebo podpětím elektrické sítě

Pozor: pojištění bytu a pojištění nemovitosti se liší

Pojištění bytu domácnosti je často spojeno s pojištěním domácnosti. Díky tomu jsme chráněni, když zaplavíme souseda nebo naše dítě nechtěně rozbije něčí sklenici. Při rozhodování o vhodném pojištění je vhodné zkontrolovat jeho rozsah, abyste nebyli nepříjemně překvapeni, když dojde ke škodě. Špatně zvolená pojistka může způsobit, že v případě vytopení souseda zaplatíte škodu sami, protože nemáte sjednané pojištění domácnosti. Pojištění bytu či nemovitosti obecně kryje škody na stavbě a stavebních součástech k ní náležejících a pojištění domácnosti se vztahuje pouze na osobní věci a vybavení bytu.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru