Nechte kreslit své dítě po zdi!

Udělejte radost vašemu dítěti a nechte ho kreslit po zdech. Říkáte si, že jsme se zbláznili? Možná to tak vypadá, ale není tomu tak. Vždyť sami moc dobře víte, jak vaše děti lákají zakázané věci a krásně nabarvená stěna, u které může váš potomek stát a čmárat na ni, je pro dítko velkou neznámou a obrovským pokušením. Udělejte kompromis. Chápeme, že byste asi nebyli rádi, když by se na čerstvě vymalované zdi dětského pokojíku objevily dětské výplody fantazie ve všech barvách, které ani nepůjdou vyzmizíkovat.

dětské barevné kresby

Připravte své dítko na to, že bude moci stát u stěny, a dokonce má povolení na ni kreslit, ale jen maximálně na vyznačené prostory. Na našem českém trhu totiž „vyjeli“ nadšenci, kteří mají zlobivé dětské poklady doma a vědí, co to je počmáraná zeď, s úžasnou novinkou, kdy si vaše ratolesti budou moci podle svého a bez zábran a strachu z trestu čárat na zdi. Už nemusíte nic rozdýchávat, zlobit se a být smutní při pohledu na skvěle vybarvené zdi rukou vašeho dítěte.

dětský motiv na kreslení na zeď

Je tu inovativní pomocník pro rodiče a jejich tvořivé děti. Jedná se o samolepící tabulovou folii, kterou lze nalepit nejen na zeď pokoje, ale i na sklo anebo – pokud máte v pokojíčku starší nábytek, pak i na nábytek a rázem pokoj dostane jiný šmrnc. Děti malují na folii křídou nebo fixou, vše se dá houbičkou opět smazat.
Nezabíjejte v dítěti jeho talent, ale rozvíjejte jeho kreativitu, kdy se učí nezměrné trpělivosti například při vybarvování, aby nepřetáhlo okraje předkresleného motivu. Kreslení rozvíjí i jeho manuální dovednosti – jak správně držet křídu či fix, aby se kresba nerozmazávala. V neposlední řadě kreslení právě proto zlepšuje přesnost pohybů ruky a podporuje koordinaci všech dětských prstíků. Sami vidíte, že dítě zpravidla při vybarvování anebo kreslení rázem ztichne, protože se soustředí a koncentruje na danou věc, takže kreslení učí dítě i trpělivosti. Pak s nakresleným výtvorem v ručkách přiběhne celé rozesmáté k vám, je uvolněné a radostné.
Nyní vás ke svému výtvoru zavolá a hrdě vám představí malůvky na zdi svého dětského pokoje, protože bude mít radost, že přispělo svým kreslením k výzdobě svého pokojíčku.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru