Zařizování dětského pokojíčku je jednou z nejoblíbenějších činností mladých rodičů. Jen co dítko odroste batolecímu věku, je třeba vyměnit nábytek a začít shánět doplňky pro budoucího školáka.
Ale přesto nikdy nezapomínejte na to, že děti jsou velmi zvídavé a i když ty vaše jsou poslušné, přivedou si kamarády. A jakmile je více děti pohromadě, dovedou vymyslet nepředstavitelné. Začnou zkoumat, co se dá v pokoji nalézt, objevit nebo kam se dá až nejvýš vylézt. Pokud jste doma a prozíravě jste do dětského pokoje zvolili prosklené dveře – samozřejmě s bezpečnostní folií nebo bezpečnostním sklem – máte vyhráno. Ale ne vždy na klubko řádících dětí můžete dohlédnout.
Určitě nepředjímáme, co všechno se může stát, ale zdravý úsudek je tu na místě. Nábytek raději z preventivních důvodu vždy upevněte tak, aby byl stabilní a byl odolný proti případnému převrhnutí. Nemusíme asi ani už zdůrazňovat, že elektrické zásuvky je nutno ukrýt záslepkami anebo krytkou. Nenechavé dětské prstíky vklouznou do každé dírky, kterou objeví. Proto na to myslete už dopředu a tuto „radost“ v případě elektrické zásuvky jim pro každý případ odepřete.
Nábytek volte, pokud je to možné, raději s kulatými oblými rohy.
Na co nezapomínejte, je volný přístup k okenním parapetům a to, aby si dítě nemohlo samo otevřít okno. Dítě je nesmírně zvídané a štěkot psa z parku nebo nezvyklé ruchy přicházející z venku, jsou pro dítě impulsem vydat se k oknu a zjistit, co se venku děje. Pak stačí jen pár otočení kličkou a neštěstí je na světě. Proto zvažte, zda dítě uhlídáte za každých okolností anebo raději koupíte bezpečnostní kličky.
Důležitým doplňkem je měkký teplý koberec, aby dítě neprochladlo při hrách na zemi. A končeme radostně a pozitivně. Na trhu je v současné době skvělá nabídka – koberec, na který děti mohou kreslit a vybarvit si ho dle svého. Fixy jsou součástí zásilky. Po vybarvení koberec vyperete klasicky v pračce, usušíte a děti mohou zkoušet jiné barevné motivy.