Dětské matrace do postele a postýlky – co by mělo rozhodovat?

Čekáte na příchod malého andílka a zařizujete mu dětský pokoj? Pozornost věnujte zejména místu, ve kterém bude spát. Děťátko spí na začátku až 15 hodin denně, proto je velmi důležité vybavit jeho postýlku kvalitními doplňky, a to hlavně matrací.

Při zařizování dětského pokoje není třeba zapomínat na postel, ale především na výbavu postele, ve které bude dítě spát. Mnozí rodiče kladou velkou pozornost designu dětské postele a postýlky, která by měla být spíše upřena na její vybavení. Důležitým doplňkem není samotná postel, ale matrace, která se stane oporou během spánku a místem, na kterém bude dítě spát.

Důležitá je tvrdost, velikost a materiál matrace

Při výběru dětské matrace se zaměřte na tvrdost, velikost, materiál, bezpečnost a hygienu. Těchto 5 atributů vám při koupi pomůže k nejlepšímu rozhodnutí. Tvrdost matrace by se měla pohybovat po zlaté střední cestě. Pro malé miminko do 3 let jsou vhodné středně tvrdé matrace. Nenechte se zlákat levnými pěnovými matracemi, které mohou uškodit dětské páteři. Tvrdší matrace navíc může předejít náhlé smrti (SIDS), která může nastat zabořením do měkké matrace.

postýlky

Dětské matrace mají dobře sedět v postýlce či v posteli. Velká matrace, která nesedí správně, může v postýlce vytvořit nepříjemné zvlnění. Naopak malá matrace nevyplní dostatečně prostor v postýlce, což může mít za následek zachycení nožičky nebo ručičky mezi matrací a bočnicí.

Chránič matrace je velkým pomocníkem

Co se týče materiálu, neexistuje přesná definice toho, co všechno má matraci obsahovat. Setkáte se však s názorem, že vhodným materiálem pro výrobu dětské matrace je studená pěna. Ta dokáže odvádět vlhkost, čímž zajišťuje děťátku neustálý pocit sucha. Dnes se do matrací vkládají i kokosové či pohankové vrstvy, které povrch zpevní a dodají mu lepší hygienu.

Pro děťátko vybírejte matraci s certifikátem nebo s doporučeními. Jen tak si budete jisti, že kupujete to nejlepší pro vaše dítě. Kupujte matraci, která má snímatelný potah, abyste ji kdykoliv mohli vyprat. Velkým pomocníkem je i chránič matrace, který se jednoduše na matraci upevňuje, a navíc chrání matraci před zašpiněním či pročuráním.

Totéž platí i při výběru matrace do dětské postele. Při výběru matrace pro děti se vyhýbejte zónovým matracím, které by mohly dítěti uškodit a také zůstaňte u středně tvrdých matrace.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru