Moderní vytápění interiérů

Vytápění domu lze řešit několika možnými způsoby. Můžete využít podlahové, stěnové nebo stropní systémy vytápění. Při výběru záleží především na možnostech a dispozicích konkrétního domu. Jedno ale mají společné. A tím je rovnoměrné uvolňování zdravého, pocitově příjemného a také provozně ekonomického tepla.

podlahové vytápení

  • Investice se tedy vyplatí z blízkého i budoucího hlediska.

Pokud se zaměříme na podlahové vytápěcí systémy, pak velkou výhodou je především to, že teplo vystupuje z podlahy. Je to tedy ideální vytápění pro rodiny s malými dětmi. Tento systém už dávno překonal klasické radiátory, které zcela zbytečně vytápěly prostor, přičemž odcházela většina vytvořeného tepla bez užitku pod strop.

Dvě možnosti podlahového vytápění

Podlahové vytápění může být řešeno dvěma různými způsoby. A to teplovodním nebo elektrickým systémem. Rozdíl ve funkčnosti není patrný. Rozdíly hledejte spíše v instalaci a také ve výši pořizovacích nákladů.

  • Elektrické vytápěníse vyznačuje snazší instalací a také vynaložíte méně finančních prostředků.
  • Jestliže se rozhodnete pro teplovodní vytápění, pak máte opět dvě možnosti volby.

    • Jedná se o potěrové systémy, při kterém je tento systém ukládán do podlahy mokrým procesem a suchý systém, kdy se topení ukládá bez tohoto mokrého procesu.

radiátor

U suchých systémů je rychlejší realizace a také po instalaci rychlejší reakce na vnějšní vlivy.Znamená to, že docílíte nejen zvýšení energetické účinnosti, ale také zvýšíte svůj vlastní uživatelský komfort. Je to ideální řešení pro majitele domu, který je v zaměstnání časově více vytížen. Byt či dům se po příchodu prostě rychleji zahřeje.

  • Suché systémy mají také výhodu při nutnosti utlumení topného výkonu.
  • Například na noc lze suchý systém jednoduše vypnout, a tak ušetřit náklady.

    • Potěrové systémy se doporučují ponechat ve fázi temperování.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru