Renovace jídelních židlí

Jak ze starého nábytku, který se vám nelíbí udělat krásný doplněk vaší domácnosti. Když máte kvalitní kus nábytku, nemusíte se ho za každou cenu zbavovat, když vyjde z módy. Když jste šikovní, můžete se pustit sami do rekonstrukce. Například nový vzhled jídelních židlí je naprosto jednoduchý. Starý potah sundáte. Podle stavu vnitřní výplně buď vyměníte i polstrování nebo molitan ponecháte. Někdy je lepší zvolit i nové vystlání sedáku. Nemusíte mít strach, že se v nich budou nacházet nějací živočichové a budete to mít jako kompletní práci.

jídelní židle

Dřevo jemně zbrousíme, abychom dostali pryč lakovanou část. Nejtěžší bude výroba polstrovaného podsedáku, ale šikovné ručičky to zvládnou. Stačí vám koupit novou odolnou čalounickou látku, aby byla kvalitní a jen tak se neprošoupala. Přece jenom židle budete používat každý den. Molitan na pohodlné sezení a nastřelovací sponkovačku. Ta bude potřeba na správné uchycení látky na dřevěnou konstrukci židle. Nejprve si z molitanu vystřihneme potřebný tvar sedáku. Důkladně měříme, aby výstelka vypadala co nejlépe. Pak si naměříme čalounickou látku, pak se musíme vrhnout na broušení dřevěného skeletu a následný nátěr.

čalounické kůže

Barvu volíme podle toho, co se nám líbí. Můžete použít i křídové barvy. Vytvoříte tak krásný povrch s jedinečnou elegancí. Nebo můžete dřevo jen namořit. Když chcete zachovat dřevěný vzhled, stačí vybrat některý s olejů. Zachová vám krásnou dřevěnou strukturu. Když máte opracovaný a natřený dřevěný rám, můžete pokračovat ve skládání. Rozhodně musí být dřevo dobře zaschlé. Abychom si nátěr nezkazili a neponičili. Umístěte pěnovou výstelku na podklad a přiložte čalounickou látku. Je dobré si jí například chtít špendlíky, aby nám nikde neujela. Pak pomalu můžete začít s pomocí nastřelovací sponkovačky připevnit potah k podsedáku. Pracujte opatrně a kontrolujte svou práci. Může se stát, že vám látka vyjede a pak nebude podsedák pěkně vypnutý. Látka musí pnout, aby vzhled byl dobrý. Pak už jen stačí opracovat další jídelní stoly a užít si vaše dílo. Nemusíte kupovat nové, stačí si ze starým nábytkem trochu pohrát.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru