Jak si vybrat polštář do ložnice, aby se lépe spalo

Několik vědeckých studií dokládá, že samotná poloha těla ve spánku velkou mírou ovlivňuje problémy se zády a nemusí jít nutně pouze o problémy u starších lidí.
Ti, kteří se bolestivým obtížím chtějí vyhnout a dobře se vyspat, by si měli polštář vybírat velmi pečlivě. Najít právě takový, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, není vždy snadné, zejména díky velmi široké nabídce na trhu.

bílé polštáře

Důležitost podpory hlavy a krku

Pokud jde o výběr polštářů, pamatujte na důležitost podpory hlavy a krku. To je zásadní pro udržení správné polohy celé páteře. Je také dobré vědět, že vysoké polštáře mohou zhoršit jakékoli problémy spojené s dýcháním. Proto se nedoporučují lidem, kteří mají sklony k chrápání. Příliš vysoký polštář může také způsobit namáhání ramenních svalů.
Výběr polštáře by se měl odvíjet od nejoblíbenější polohy spaní. Ti, kteří rádi spí na břiše, by si měli vybrat polštář, který je, pokud možno plochý a lehký. Tímto způsobem zůstává hlava v kontaktu s matrací, což upřednostňuje vyrovnání páteře a předchází možné bolesti krku.
Jaké vlastnosti by měl mít ideální polštář pro ty, kteří spí na zádech? V tomto případě je vhodné zvolit středně silný polštář, nejlépe měkký. Skvělý nápad představuje anatomicky tvarovaný polštář, který je ideální pro umístění do křivky krku, a tak upřednostňuje přirozené zakřivení.
Samozřejmě je třeba zmínit také velmi častý případ těch, kteří často mění polohu během noci. V těchto situacích je dobré mít možnost v případě potřeby polštář vyměnit za jiný model.

postel v ložnici

Tvrdý polštář versus měkký polštář

Pro někoho se volba příliš měkkého polštáře nedoporučuje. V tomto případě by ve skutečnosti hrozilo riziko nezdravého propadnutí hlavně krku, což by způsobilo nepříjemnou bolest krčních obratlů. Příliš tvrdý polštář může působit problémy lidem, kteří se během noci často přetáčí a mění polohy.
Jediným osvědčeným způsobem, jak si najít vhodný polštář, je vyzkoušet si více druhů. Ideální je možnost přidávat nebo ubírat výplň polštáře díky zipu umístěnému na boku.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru