Pokojové rostliny součásti obydlí

Důležitost živých rostlin v bytě i domě. Někteří si možná myslí, že ke svému životu rostliny nepotřebujete, ale není to pravda. Živé pokojové rostliny vám v domech vykouzlí krásné zátiší. Některé dlouholeté vzrostlé květiny jsou pastvou pro oči. Krásné okrasné palmy, ale i menší kvetoucí květiny, nebo jen stále zelené. Každá květina dodá vašemu obydlí jedinečný vzhled. Květiny jsou prospěšné i pro vás. Zelenolisté vytváří díky fotosyntéze kyslík, některé jsou výraznými čističi vzduchu, jiné zase mají dobré účinky při nachlazení.

obývací pokoj

Kytek je spousta a každá má své dobré účinky. Stačí si jen vybrat. Mě například zaujaly a fascinují všechny druhy rostliny calathea. Je jich několik druhů. Patří mezi kytky okrasné listem. Mají různé tvary od úzkých s žilkováním po velké kulaté listy. Dominují barevným zbarvením. Kombinují tmavě fialovou až vínovou, se zelenými a bílými odstíny. Jedním takovým příkladem je Calathea Musaica. Má listy ve tvaru dlaně a její ornamenty vás okouzlí. Listy vypadají jako by byli složené z malých kostiček, které jsou buď světle zelené, nebo tmavě zelené. Vytváří jedinečný kontrast. Pěstování těchto druhů není jednoduché. Každý na ně nemá ideální podmínky. Musaica roste velmi pomalu a musíte být trpělivý. Rostlina vyžaduje pravidelnou zálivku a listy by se měli rosit, aby měli dostatek vlhkosti.

Calathea

Další je Calathea Ornata. Její listy mají bílé pruhy a podobně jako Musaica vypadá zajímavě. Mezi další druhy patří Calathea Rufibarba, Zebrina, Leopardina, Orbifolia a další. Tyto květiny dodají vašemu domovu ten správný design. Můžete je umístit skoro všude. Některým svědčí stinné místo, jiné vyžadují na druhou stranu přímé sluneční paprsky. Můžete je mít v koupelně, obývacím pokoji, ložnici nebo v kuchyni. Stačí vybrat jen ty pravé, aby jim zvolené místo vyhovovalo. Rozjasněte své bydlení něčím živým.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru