Relaxační prostor najdete ve vaším obývacím pokoji

Obývací pokoj je dnes mnohdy nejnavštěvovanější místností v našem bytě nebo celém rodinném domku. V jiných pokojích se každý uhnízdí podle svého a v naprostém tichu anebo naši teenageři naopak v ohlušujícím rámusu se učí, čtou, cvičí, chatují apod. Manželé se uklidí do své dílny, mají-li to štěstí, že domek je podsklepený a mohou své kutilské zkušenosti zužitkovat. Ženy kralují v kuchyni a celá rodina se těší, co zase maminka vykouzlí k výtečné večeři. Všichni mají jedno společné – jsou ve svém království a jsou sami. Někdy potřebujeme být sami a vybrat si svou chvilku ticha jen a jen pro sebe.

útulný obývací pokoj

Ale obývací pokoj je místem, kde většinou sami nebýváme. Tam se schází celá rodina ať je to k oslavě narozenin anebo prostě jen tak večer se spolu posadíme, sledujeme filmy a pohádky nebo si vyprávíme, co jsme každý celý den zažili. Sdílíme spolu zážitky a je úžasné být pospolu. A abychom se v obýváku dobře cítili, musí mít každý své místečko, které ostatní respektují. Největší místo zabírá zpravidla pohodlná sedací souprava, která přímo vybízí k usazení nebo poležení. Vhodný je i menší taburet, na který si můžeme „odložit“ nohy unavené po celém dni pobíhání v zaměstnání a nezabereme tak místo na sedačce ostatním členům rodiny. Sedací soupravu obložte i polštářky různých velikostí, které oblečte do měkoučkého a barevného povlečení tak, aby i tyto doplňky ladily s ostatním vybavením.

relaxace v obýváku s hrnkem čaje

Místnost by měla být vzdušná, měl by zůstat i volný prostor a nezastavovat ho zbytečným nábytkem, bez kterého se zcela jistě obejdete. Nemáte prostor na různé schovky na stále se vršící doklady? Proč by měly být uskladněné zrovna v obýváku? Přestěhujte je do pracovny, do sklepa nebo na půdu. Možná, že při třídění spoustu nepotřebných dokladů a dokumentů stejně vyřadíte a nebudete pak potřebovat tolik místa na ukládání.
Obývací pokoj by měl být a zůstat místností, kde relaxujete v naprosté pohodě a v komfortu.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru