Dekorační inspirace

Bydlíte v krásném bytě, který je pro vás domovem. Stále se snažíte interiér ladit tak, aby se vám v něm žilo dobře. Stále nějaké inovace. Co pořídit domů, aby vaše domácnost byla perfektní. Dáme vám pár inspirací, čím se dá interiér vylepšit a zútulnit. I maličkosti dodají domovu kouzelný pocit.

zrcadlo

  • První radou jsou živé květiny. Někdo si může myslet, že je k životu nepotřebuje a starost o ně je příliš velká. Ovšem se mílí. Každá živá rostlina a hlavně ty velké vzrostlé dodají vašemu domovu jedinečný vzhled. Mají skvělé účinky na prostředí i vás. Zelené rostliny vytváří kyslík díky fotosyntéze. Některé se považují za čističe vzduchu a jiné vám pomohou v lepším dýchání. Krásně provoní domácnost. Rozhodně mají pozitivní vliv na vás i vaše okolí. O některé se nemusíte ani moc starat. Neboť nevyžadují žádnou velkou péči. Stačí, když je jednou nebo dvakrát za měsíc zalijete. Ovšem musíte pro ně doma najít vhodné prostředí, aby prosperovali. Každá rostlina se chová trochu jinak a vyžaduje jinou péči. Než si nějakou rostlinu pořídíte, nejdříve se informujte jak je náročná a jakou péči a podmínky potřebuje. Když zakoupíte rostlinu, které nedáte vyhovující požadavky, nebude prosperovat a s velkou pravděpodobností vám uhyne. Jednou s nenáročných zelených pokojových rostlin je například Lopatkovec, který má krásné bílé až nazelenalé květy ve tvaru lastur. Barevná kombinace zelených listů a bílých květů je pohádková. Další nenáročnou rostlinou je Zamiokulkas. Má silné stonky s pravidelně rozmístěnými lístky na každé straně.

pokojové rostliny

  • Další pěknou dekorací a inspirací jsou v interiéru zrcadla. V malých a tmavých místnostech docílíme optického zvětšení prostoru a projasnění. Dochází k rozptýlení světelných paprsků po místnosti. Nemusí být velké, ale ani malé. Vytvoří pěkné zátiší vašemu interiéru.

Neváhejte a doplňte si svůj domov a dekorační prvky.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru