Vypěstujte si bylinky, které se dají uchovat na zimu

Bylinky, které si můžete na jaře zasadit, na zahradě a v zimě z nich pít skvělé bylinkové čaje.

kopřiva

Jaké bylinky vysadit na jaře do zahrady, abyste v zimě z nich mohli mít kvalitní sypané čaje? je to naprosto jednoduché. Takových bylinek je více a mi si o některých řekneme. Nejjednodušší bylinkou na pěstování je máta. Roste jako plevel a daří se jí všude. Čaj z čerstvé máty je lehký a velmi svěží, a když k ní ještě přidáme med a citrón vytvoříme jedinečnou chuť. Stejně tak si zachová svojí chuť jako sušená a v zimním období vám přijde v hod. Máta má velmi blahodárné účinky. Upravuje zažívání a tlumí pocity nevolnosti, závratě, bolesti hlavy a pomáhá od nadýmání. Má dobrý vliv na náš zrak a napomáhá zdravé ústní dutině. Posiluje imunitu a má skvělou chuť. Máta je vyšlechtěná v několika odrůdách. Můžete se setkat s mátou čokoládovou, jahodovou, pomerančovou a mnoha dalšími.

Další bylinkou může být meduňka. Má osvěžující vůni po citrónech. Když promneme lístky mezi prsty, tak tuto omamnou vůni uvolníme. Meduňka je uklidňují bylinkou. Pomáhá při nespavosti, uklidňuje nervy a zlepšuje náladu. Obsahuje velké množství antioxidantů. Meduňka je velmi podobná mátě.

Další nenáročnou bylinkou na pěstování je šalvěj. Obsahuje velké množství antioxidantů, díky kterým posiluje imunitu a má protizánětlivé účinky. Šalvěj se doporučuje k užívání pro lidi s předpokladem Alzheimerovy choroby. Ve starším věku pomáhá ženám tlumit nežádoucí příznaky menopauzy a podporuje funkci mozku. Šalvěj se vám bude hodit nejen v podobě výluhu, ale také do vyhlášených pokrmů.

mátové čaje

Poslední bylinkou, kterou vám představíme je Kopřiva. Tu nemusíte sázet, roste běžně v přírodě. Pomáhá při urologických problémech, při zvětšené prostatě, při správném užívání a má jedinečné účinky pro naši pleť a vlasy. Některé překvapí, že má povzbuzující účinky na libido. Kopřivu si pochvalují lidé s artritidou a dermatologickými problémy.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru