Střecha je základ pohody

Podzimní a zimní období není moc příznivé, ale na druhou stranu i zde platí pravidlo, pokud budete na ně připraveni, poté zima proběhne bez problémů. Je třeba se v první řadě zaměřit na střechu, která plní především ochranou funkci před nepohodou. A právě podzim je ideální čas na to, abyste si ji mohli zkontrolovat a případně všechny defekty hned v zárodku odstranit a vyřešit. Samozřejmě kromě střechy je důležité věnovat pozornost i okapům, které se musí vyrovnat s proudem vody při dešti či se sněhovou zátěží. Napadané nečistoty a listí mohou způsobit poměrně dost velké komplikace.

oprava střechy

Inspekce na střeše

Životnost střechy se dá skutečně prodloužit správnou a efektivní údržbou. Kladné benefity ji přinesou i periodické kontroly samozřejmě všech jejích součástí, což znamená tašek, ale i doplňků, kterými mohou být hřebenáče, větrací plochy, zábrany proti sesuvu sněhu, oplechování komínů, střešní okna a další klempířské prvky. Je třeba věnovat pozornost i maličkostem či místům, která jsou nejvíce namáhavá, což se rozhodně vyplatí. V současné době existuje mnoho různých praktických součástek, které samozřejmě zpříjemní nejen samotné bydlení, ale rovněž dostatečně ochrání střechu jako takovou.

střecha plná listí

Pozor na kritická místa

Pokud budete vybírat krytinu, tak by bylo dobré se soustředit pouze na kvalitního výrobce, který bude garantovat kvalitu střešní krytiny. Samotná krytina skutečně vydrží poměrně velkou zátěž a málokdy praskne jen pod vlivem mrazu. Je totiž mrazuvzdorná. Daleko častější problém je neodborný zásah, mechanické poškození nebo i stoupání na místa, která nejsou jištěna latí. Zde je lepší zkonzultovat stav střechy například s pokrývačem, který rovněž nedostatky opraví, případně navrhne nějakou jinou úpravu, která by byla potřebná pro uchování zdravé střechy a také prodloužení její životnosti. Pozornost by se měla věnovat i funkčnímu odvodňovacímu systému, který zajišťuje bezpečný odvod ze střechy a nebude poškozovat fasádu domu.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru