Co obnáší kompletní rekonstrukce bytu aneb nejste na to sami


Představte si, že koupíte byt v původním stavu. Docela běžná situace, kterou řeší stovky, možná tisíce obyvatel naší země rok co rok. Původní stav – to je ale široký pojem a nelze jednoznačně nikdy dopředu odhadnout, co vás tu čeká, až se pustíte do kompletní rekonstrukce bytu v Brně.

kuchyně

Kdo z vás je kutil, a že jich tu v naší zemi máme, rozhlédne se po bytě, a jestliže zjistí, že je zapotřebí jen vyměnit podlahovou krytinu v obýváku a svítidla, vymalovat a pořádně uklidit, pak si zřejmě poradí po svém. Zajde do hobby marketu, nakoupí potřebný materiál a nářadí, a jde se na věc. Jenže ne vždy se to odvíjí dle tohoto báječného scénáře. Obyvatelé bytů v původním stavu tu totiž po sobě zanechali jak dědictví z doby socialismu, tak i některé své vlastní výtvory. A uznejme, že ne vždy jsou vyvedené.

Elektroinstalace v hliníku – toto dědictví si rozhodně nechte vyměnit co nejdříve. Izolace vodičů zpuchří, dojde ke zkratu, a ještě můžete vyhořet. Světelný okruh je možno teoreticky ještě zachovat, pokud bude v pořádku, ale při jedné rozdělávce je rozumnější vyměnit všechny hliníkové vodiče za nové, měděné, podle předpisů. A máte klid.

Topení – zkorodované topení a závady na regulačních ventilech také nevěstí nic dobrého. I toto je častým bodem kompletních bytových rekonstrukcí. A tam, kde lze nainstalovat podlahové vytápění, neváhejte, je to v mnoha směrech výhodnější, než vytápět místnosti radiátory.

rekonstrukce

Rozvody vody a odpady – že by bylo pošetilé ponechat v novém rekonstruovaném bytě staré novodurové a pozinkované trubky – tak toto jistě není třeba nikomu z vás, se zdravým selským rozumem, připomínat.

Koupelna, toaleta, kuchyně – málokterá kuchyně a koupelna v původním stavu vypadá k světu. A to ani v případě, že lidé holdují retro stylu. Mimochodem, kuchyně a koupelna v bytě je základ, tím by se mělo při rekonstrukci na míru v Brně začít, abyste se v bytě cítili opravdu, jako doma, a ne ve věznici.

Parkety – objevíte-li pod starým kobercem zachovalé parkety, nechte je zrenovovat. Toto je sice také tak trochu retro, ale dubové parkety bývají jedním z těch dobrých socialistických dědictví.

Využijte tedy služeb firmy Mattes Plus s.r.o. a určitě budete spokojeni.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru