Tipy pro skvělou ložnici

Při zařizování ložnice na člověka čeká velká spousta možností a drobností, mezi kterými se musí rozhodovat. Zde je několik základních tipů, které výběr mohou usnadnit.
Vůbec nejdůležitějším vlastností této místnosti je to, aby se v ní člověk dobře vyspal. Kvalita spánku závisí především na kvalitní posteli, od matrace přes rám, až po postelový rošt. Dále spánek pozitivně ovlivní dostatek čerstvého vzduchu, ticho a klid. Tyto jednotlivé části zajistí hluboký odpočinek vyčerpanému tělu, které nabije na další den.moderní ložnice
Jak již bylo naznačeno, vůbec nejdůležitějším kusem nábytku je postel. Jejím základem je matrace, při jejímž výběru je třeba se zaměřit na prodyšnost a pevné jádro složené z několika zón, v neposlední řadě také vrchní část matrace, která by měla být prodyšná a měla by se přizpůsobovat tělesným křivkám. Její délka by pak měla přesahovat výšku svého majitele o 20 cm. Kromě matrace je také důležitá postelová základna, která by měla být pevná a stabilní. Také samotné lůžkoviny ovlivní kvalitu spánku – nejvhodnější jsou ty z přírodních materiálů. Z hlediska kvality spánku je důležitá psychická pohoda člověka, kterou člověku podvědomě dodá postel s čelem za hlavou.
Dnes je možné sehnat tzv. postelové moduly. Pod tímto pojmem najdeme postel s čelem a nočním stolkem či jiným úložným prostorem. Velkou výhodou tohoto modulu je to, že vzhledově k sobě všechen nábytek skvěle padne.
Ložnice musí splňovat klidnou atmosféru a útulnost. Pozornost člověka tak nebude ničím rušena. Nejvhodnější je proto dodržet jednoduchost bez zbytečných výstřelků a přehnaného počtu doplňků. Co je nezbytné, je umístění nočních stolků, na kterých by neměla chybět lampička či kniha. Stolek nesmí být moc daleko, musí být přesně na dosah.postel s nočním stolkem
Důležité je také osvětlení, které se doporučuje tvořit třemi typy světel: hlavní neboli stropní světlo, dále nepřímé světlo a menší zdroj světla. Nepřímé světlo je takové, které není tak intenzivní jako hlavní zdroj, přesto místnost dostatečně osvětlí. Příkladem může být tlumené světlo. Menším zdrojem jsou především lampičky u postelí, které neruší partnera při spánku.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru