Z obyčejné ložnice udělejte neobyčejnou. Jak si vytvořit z ložnice útulnější a příjemnější místo?

I když ložnici většinou využíváme pouze ke spaní, není úplně jedno, jak to v ní vypadá. Příjemné a útulné prostředí navozuje pocit klidu a bezpečí a to zaručí i lepší spánek a příjemnější probouzení. Jaké zásady v ložnici dodržovat a čím si ji ještě více zútulnit?ložnice by měla být pro každého nejpříjemnější místností v domě

Do měkkého

Polštář v ložnici jistě nesmí chybět, ale lepší určitě je, když je jich tam hned několik. Obklopte svou postel malými a veselými polštářky. Dekorativní polštářky se přímo nabízejí a dokážou proměnit postel v ještě nadýchanější a lákavější místo k odpočinku. Vybírejte je podle svého vkusu ale také prvotního pocitu. Mohou mít klidně i výraznější barvy a vzory, hlavně při jejich výběru dejte na svůj pocit a prvotní dojem.
Podobně může zútulnit ložnici i zdánlivě obyčejný přehoz. Dříve byly přehozy běžnou součástí každé dobře ustlané postele, dnes už se přehozy tolik nenosí a to je velké chyba. I když je pravdou, že postel s přehozem se déle ustýlá, mrzet vás těch pár minut určitě nebude. Dokonale ustlaná postel s přehozem doplněná o malé dekorativní polštářky vytváří neuvěřitelně příjemný dojem. Do takové postele bude radost každý večer ulehat.

Ložnice není skladiště

Ložnice je místem, kde by určitě neměly být žádné přebytečné věci. Velmi rušivě působí nepořádek poházený okolo, nabíječka na mobilní telefon nebo jiné kabely na zemi, knihy a odložené oblečení. Ložnice musí vždy působit čistým a uklizeným dojmem. Dbejte proto na to, aby se vám nic neválelo na zemi, podlaha by měla být čistá a vzdušná. Pokud máte noční stolky, určitě na nich nenechávejte nic jiného než lampičku a popřípadě budík nebo malou fotografii v rámečku. Všechno ostatní patří do šuplíků.přehoz a dekorativní polštářky umí udělat velký dojem

Udělejte si radost

V ložnici je ovšem povoleno a velmi vítáno mít jednu věc, ke které chováte vřelý vztah a to i když tam tak úplně nepatří. Může to být cokoliv, výrazný obraz, barevné závěsy nebo nějaký hodně kreativní a hodně výrazný kus nábytku, komoda, křeslo a podobně. Zkrátka něco, co bije do očí na první pohled, ale vás to těší a uklidňuje. Tím rozbijete nudu a uhlazený vzhled ložnice originálním a vám příjemným způsobem.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru