Nové matrace na postel

Vybíráte novou matraci do vaší krásné a masivní postele pro dva? Rošty chcete zachovat, neboť jsou v dobrém stavu. Každá půlka postele má svůj vlastně nastavitelný rošt. Nastavitelným myslíme zvolení polohy. Můžete si prostory v nohách přizvednout nebo to stejné můžete i s hlavou. Ovšem většinou stejně tyto funkce nevyužíváte. Rošty jsou dané na rovno, aby se vám dobře spalo. Rošty ovšem mohou mít ještě nastavitelnou funkci tvrdosti. Neboť některé druhy takovou funkci mají. Ovládáte je jednoduchými plastovými pásy na jednotlivých příčkách. Když je dáte úplně do prostřed je rošt měkký a může se prohýbat.

postel

Naopak, když dáte posuvné plasty úplně do kraje postel, tak se zpevní a je v té nejtvrdší poloze. Velmi důležitý je výběr samotné matrace. Jestliže máte manželskou postel, dala bych přednost dvěma matracím. Hned vám řekneme jaké to má své výhody. Při rozměrech dvě stě na sto osmdesát, což je už docela prostorná postel, můžete koupit dvě samostatné matrace devadesátky, což je klasickou běžnou nejprodávanější matrací. Máte tak velký výběr a nemusíte brát matrace stejné. Zdá se vám to divné. Proč?

matrace

Každý člověk má rád jinou tvrdost matrace. Muži většinou dávají přednost matraci tvrdší a ženy naopak volí matrace měkčí. Ovšem není tomu tak vždy. Když koupíte dvě matrace, bude se vám s nimi lépe manipulovat než z jednou velkou matrací. Ta totiž bude dost těžká, a když nebudete mít dostatek síly, tak manipulace pro vás bude dost obtížná. I toto je jedna z výhod dvou matrací. Nemusíte se bát, že by se matrace rozjížděli. Ty se k sobě stáhnou prostěradlem a o zbytek se postará vaše postel. Ovšem nesmíte koupit menší matrace než je vaše postel. Rozměry jsou přesně dané a měli byste se jimi řídit.

Když přesto zvolíte pouze jednu matraci, budete mít jistotu, že se důlek uprostřed nerozjede. Ovšem její tíha při povlečení vám bude dělat problém. Rovněž pohodlí obou jedinců nemusí být tak dobré. Neboť jedna matrace je většinou na obou stranách stejná. Vybírejte důkladně.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru